У Києві відзначили 500-річчя Реформації

0
582

До відзначення 500-річчя Реформації у Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса Шевченка відбулася Урочиста академія за участю офіційних осіб держави, представників депутатського корпусу та релігійних організацій.

Рух Реформації та зміни у суспільстві

«500 років – це та дата і той ювілей, яким навіть у світовому масштабі кожен може пишатися, і наша країна разом з Європою пройшла цей складний 500-річний шлях реформації. Саме рух і дух Реформації призвів до змін у суспільстві – переосмислення світоглядів, розвиток книгодрукування, становлення культури суспільства», – сказала під час свого виступу перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

«В цей день я не можу не згадати про справжні героїчні вчинки багатьох представників протестантських релігійних організацій, як під час Революції Гідності так і ведення несправедливої війни на Сході України. І тепер, коли держава переживає дуже важкі часи, існує багато прикладів, коли соціальні і духовні служіння протестантських релігійних громад стають у нагоді, підтримують тих, хто потребує допомоги».

Також читайте:  Форум «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків»

Оновлення та вдосконалення України завдяки реформам

Вона також наголосила, що Україна є поліконфесійною та полірелігійною державою і багато в чому це сталося завдяки реформаторському духу.

«Сьогодні наша країна теж реформується, оновлення і вдосконалення країни дуже співзвучне з тією подією, заради якої ми всі зібрались. Ми чуємо про реформування тої чи іншої галузі кожного дня, але насправді реформацію треба починати з себе, зі зміни своєї свідомості. Ми щодня маємо задавати собі питання, що ми можемо зробити для країни, суспільства, родини і себе», – додала перший заступник Міністра культури України.

Під час Урочистої академії з нагоди Дня Реформації окрім виступів офіційних осіб, презентували фільм Вахтанга Кіпіані «Реформація та її батько Лютер» та представили святковий концерт за участю Київського симфонічного оркестру і хору та Національної академічної капели «Думка» (диригент Вес Дженсон).

Також читайте:  Виставка «Комунізм і його епоха». Національний музей Тараса Шевченка

День Реформації: як його відзначали в містах України

Нагадаємо, що згідно із затвердженим Урядом Планом заходів з підготовки та відзначення у 2017 році в Україні 500-річчя Реформації, урочистості з нагоди цієї визначної дати тривають в країні продовж року. Зокрема, запланована низка тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів. Так, у Полтаві була представлена ретроспектива тематичних книг «Європа. Епоха Реформації», у Луцьку відбувся круглий стіл «Реформація — рух, що змінив світ», у Києві була проведена Міжнародна науково-богословська конференція «Реформація і розвиток освіти», у Львові – круглий стіл «Протестантизм: історія та сьогодення», в Одесі – конференція я «Біблія і Реформація», у Луцьку – Міжнародна конференція «За межею страждань», у Чернігові – круглий стіл «Реформація — 500 і Чернігівщина. Вплив духовної культури на розвиток суспільства», у Меджибізькій фортеці проведено Науково-практичну конференцію до 500-річчя Реформації, у Національній академії Національної гвардії України провели круглий стіл щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації та інші науково-просвітницькі заходи.
Також 3-5 листопада у столичному Палаці «Україна» відбудеться підсумковий Форум «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє».

Також читайте:  Європейський рік культурної спадщини в Україні

На загальнонаціональному суспільному телеканалі відбувалася трансляція циклів тематичних теле – та – радіопередач, демонстрація відповідних документальних і художніх фільмів, присвячених історії Реформації.

До 500-річчя Реформації підготовлені та випущені наукові, науково-популярні праці та твори діячів Реформації, створені музейні експозиції.

Національним банком України випущена монета, присвячена важливому явищу європейської культури — 500-річчю Реформації. Монету введено в обіг 15 вересня 2017 року.