Виставка китайського образотворчого мистецтва

0
1299
Китайська виставка. Національна Академія мистецтв України

Нині у виставковій залі Національно Академії мистецтв України (вул. Бульварно-кудрявська, 20) проходить виставка китайського образотворчого мистецтва. ЇЇ учасники – відомі в Китаї та за його межами митці: Інь Сянмінь скульптор та живописець, Ю Яомінь живописець та каліграф.

Виставка китайського образотворчого мистецтва

Експозиція привертає увагу не лише тим, що презентує маловідоме широкому загалу мистецтво та культуру Піднебесної, а й знайомить відвідувачів із традиційним китайським живописом і сучасними тенденціями його розвитку. Традиційне китайське мистецтво малювання тушшю, так зване гохуа (в перекладі дослівно означає – наше мистецтво) впродовж віків не змінювалося. І сьогодні художники, що працюють в цій техніці, продовжують дотримуються суворого канону, використовуючи в своїй роботі традиційні матеріали та інструменти.

Довгий час Китай лишався закритою країною для проникнення європейської цивілізації, тому традиційне мистецтво Китаю зберегло свою автентичність та чистоту стилю. Із початком активних контактів із Світом, зокрема Європою, культурною глобалізацією традиційний китайський живопис почав змінюватися. Сьогодні в Китаї автентичне мистецтво продовжує розвиватися, але все більше художників намагаються поєднувати його із сучасними тенденціями та техніками.

Також читайте:  Виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”

Виставка китайського образотворчого мистецтва

Інь Сянмін – відомий китайський скульптор і художник-кераміст, член Спілки художників КНР, член Асоціації китайських художників і професійний член комітету  по підрозділу скульптури Китайського мистецтва та Асоціації ремесел. Йому присвоєно почесне звання «Нащадок видатної культури Китаю», нагороджений  золотою медаллю ЮНЕСКО «Голуб миру».

Роботи майстра широко презентувалися у Гонконзі, Тайвані та Сінгапурі. Неодноразово відзначалися високими нагородами в галузі мистецтва кераміки на національному рівні. Роботи Інь Сянміна відібрані для постійного експонування в Національному музеї історії Китаю та. Митець включений до каталогів «Сучасні китайські майстри гончарного мистецтва», «Сучасна китайська кераміка», «Сучасне новаторство», «Китайські майстри сучасного мистецтва»

Виставка китайського образотворчого мистецтва Виставка китайського образотворчого мистецтва

Ю Яомін – відомий китайський художник, галерист, знаний фахівець культурно-мистецьких обмінів між Китаєм та Україно.

Також читайте:  Міжнародна конференція "Крим 2014-2017: Анексована культура"

Ю Яомін працює в галузі класичного живопису на папері кольоровою тушшю. Особливістю його творів, яка вирізняє його з-поміж інших сучасних китайських художників, є неподільна єдність живопису, графіки та каліграфії. Особливу популярність художнику принесли твори написані у жанрі «квіти-птахи». Він передає красу навколишнього світу у всіх його проявах: різноманіття птахів, рослин, квітів, велич гір, рік та озер. Це відображено у його творах «Аромат лине річкою», «Налиті плоди на дереві», «Гора Махан» «Пташина пісня під час Весняного свята». Його роботи перебувають у колекціях багатьох країн.

Митець є широким ентузіастом у пошуках шляхів зближення культур двох народів з великою прихильністю ставиться до Української культури.

Також читайте:  Бій за майбутнє України: 29 січня - День Пам'яті полеглих у бою під Крутами

Завдяки організаційним здібностям Ю Яоміна у 2006 р. в Китаї було створено творчу базу НАОМА «Зелена хвиля» яку він очолив як президент. У 2008 р. ним була створена галерея «Зелена хвиля», метою якої є культурно-мистецька співпраця між нашими країнами. Завдяки цьому упродовж 2008-2015 рр. було здійснено низку мистецьких акцій та пересувних виставок живопису провідних українських художників у містах Ісін, Усі, Куньмін, Гуанчжоу, Чанчжоу, Янчжоу.

Автор: Юлія Шиленко