Виставка «Комунізм і його епоха». Національний музей Тараса Шевченка

0
531

Франкфуртський історик і публіцист Ґерд Кьонен розробив концепцію виставки «Комунізм і його епоха». Присвячена 100-ї річниці Жовтневої революції в Росії, вона ретроспективно описує підйом та падіння комунізму. Фундація з опрацювання наслідків диктатури СЄПН та Німецький історичний музей підготували виставку, яка на 25 плакатах показує приблизно 200 фотографій та документів сучасної історії, і яку ми переклали українською мовою.

Борці за комунізм прагнули змінити не тільки світ, але й людей, виховати «нову людину». Їхні обіцянки світлого майбутнього запалили мільйони людей на земній кулі. І зрештою комуністичний режим насильства спричинив багатомільйонні жертви.

Та й тепер, коли минуло понад чверть століття по завершенню комуністичного панування в Європі, наслідки збанкрутілої системи та суспільної і ментальної шкоди від неї не подолані остаточно – ні в Німеччині, ні в Україні. Разом с тим «Свобода» в 1989-90 рр., як і рух Майданів, були ключовими поняттями, і мільйони людей у ході волелюбних революцій виявили своє прагнення жити в об’єднаній, постімперській Європі, де панують свобода та демократія.

Також читайте:  Короткі біографії китайських художників

8 квітня 2015 року український парламент прийняв пакет законів про «декомунізацію». Ще раніше, у вересні 2014 р., був прийнятий пакет законів про люстрацію. Обидва пакети викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві, яка не вщухла і сьогодні.

Але й деінде, навіть у нібито усталених демократіях «Заходу», у центрі уваги стоять відповіді, які були дані на потребу політичної емансипації – ліберальна демократія, суверенітет, верховенство права, мультилатеризм, європейська інтеграція. Як це пояснити? Чи є це ще наслідками багаторічних диктатур?

Виставка проходитиме українською та німецькою мовами п’ять днів з 1.07.17 у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12) і з 1.09.17 у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також читайте:  Український військовий в японських ілюстраціях

Захід організовано Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні. Більше інформації шукайте на сторінці Фонду у Facebook та на сайті.

Автор: Юлія Шиленко