Виставка “Зображення і Слова Шовкового шляху”

0
656
Зображення і Слова Шовкового шляху

В Національному музеї Тараса Шевченка пройшла виставка “Зображення і Слова Шовкового шляху”.

Організатором виставки з китайської сторони виступили  Китайський Інститут культури та мистецтв в Пекіні спільно з Художнім музеєм Лангін, з української – ГО “Китайська діаспора в Україні” та Національний музей Тараса Шевченка.

До Києва приїхали 12 художників які працюють в Художньому музеї Лангін в Пекіні. На виставці було представлено 40 творів виконаних в техніці гохуа – гунбі в основних традиційних жанрах: гори та водойми, квіти, птахи, риби.

Традиційний живопис Китаю з точки зору европейців доволі незвичний і навіть загадковий. Він принципово відрізняється від європейського. Причому ці відмінності присутні у всьому, в матеріалі, техніці виконання, приладді яким користується митець, фарбах, і головне, у змісті. Ми звикли роздивлятися живопис, а твори китайських майстрів потрібно читати та розуміти. В Китаї живопис та каліграфія (мистецтво письма) надзвичайно близькі,  кожний художник – це каліграф, і кожний каліграф – це художник. І там, і там використовується лінійний спосіб письма, однакові матеріали та приладдя: пензель, м’який папір з бамбукового чи конопляного волокна, туш та мінеральні фарби. Художні твори в традиційній техніці  обов’язково мають каліргафічні тексти які часто бувають не просто думками автора, а справжньою поезією.

Також читайте:  CHARITY BAZAAR 2017

Короткі біографії китайських художників

Автор: Юлія Шиленко

Фотограф: Віталій Потапчиков