Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2019» в номінації «Журналіст року»

0

Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2019» в номінації «Журналіст року»

Вадим ГЕРАСИМОВИЧ

Ведучий Youtube-каналу «Politeka Online»

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній  діяльності в 2019 році:

За 2019 рік мною було записано понад  700 інтерв’ю.

Серед гостей ефірів  «Politeka Online» були:

Перший Президент України Л. Кравчук,  Голова Верховної Ради України Д.Разумков, Голова Верховної Ради України (1994-1998 рр.; 2006-2007рр.) О.Мороз, прем’єр-міністр України (1997-1999рр.) В.Пустовойтенко, прем’єр-міністр України (2005-2006рр.) Ю.Єхануров, міністр економіки України (1992р.) В.Лановий, міністр закордонних справ України (2007-2009рр.) В.Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні (2009-2013рр.)  Г.Катамадзе,  заступник голови НБУ (1991-1992рр.) О.Савченко, прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010рр.) Б. Корчілава, заступник генерального прокурора України (2015-2016рр.) Д.Сакварелідзе, заступник міністра економіки (2008-2010 рр.) М.Поживанов, народний депутат С.Тарута, міністр юстиції України (2013-2014рр.) О.Лукаш,   народний депутат України І.Верещук, народний депутат VIII скликання, поет Є.Рибчинський,  народний депутат О.Дубінський;

Журналісти та телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевський, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мирошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка закінчив навчання в аспірантурі та 3 червня 2019 року захистив кандидатську дисертацію з політології.

Інтерв’ю з Андрієм Пальчевським потрапило  до розділу «В тренді» «Youtube» і станом на 01.01.2020 набрало 1 млн. 395 тис. переглядів (https://www.youtube.com/watch?v=u_bmjITCPjA&t=171s)

На «Politeka.Online» в режимі прямих ефірів провів телемарафони в день І та ІІ туру президентських виборів.

У серпні 2019 року «Politeka.Online»  здобула срібну кнопку від «Youtube» – відзнаку за 100.000 підписників.

Станом на 01.01.2020 кількість підписників складає 198 тис.

Ваш життєвий девіз: Якщо не я, то хто?

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?

Президентом України.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Читаємо відповідь на попереднє питання.

Бути сьогодні успішним – це… Займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.

Ваш улюблений афоризм? Без ядра горіх ніщо, так само як і людина без серця (Григорій Сковорода).

Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той зізнався, що винен у Вотергейському скандалі та публічно вибачився перед американцями за помилки.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Якщо оцінювати свободу слова на прикладі роботи «Politeka.Online», то 12 балів !

Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Частіше слухаю, а не дивлюсь.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Головний герой оповідання Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник» казав: «Гроші, — кажу, — круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя тривало. Головне, — кажу, — це надія». Тому щастя, на мою думку, полягає в тому, щоб жити,  не втрачаючи надії.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Не треба мені її давати, я її і так маю, це моя родина.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Заздрю своїм батькам, бо їм цікаво та весело зі мною.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Занадто багато думаю.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Салат «Цезар» та мідії в томатному соусі.

Чи є у Вас улюблена книга? Барак Обама. «Зухвалість надії». Думки про відновлення американської мрії».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?  Григорій Сковорода. Вінстон Черчилль. Іван Павло ІІ.

Також читайте:  В підсумку перемовин Петра Порошенка з міністром оборони Польщі: ЗСУ приймуть участь у військових навчаннях Вишеградської групи

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Не хочу нічого переносити.  Хотілося б, щоб у  Києві було своє чудо світу.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Я не маю нічого проти відкриття нових планет. Проте я більше хочу, щоб  Планета Земля не потерпала від війн, які приносять страждання та загибель людей.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Оскільки Дональд Трамп шанувальник творчості Френка Сінатри, я б запропонував би відвідати  виставу «Френк Сінатра» в Київському національному театрі оперети.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Сподіваюсь, що моє головне досягнення ще попереду, а  помилки стимулюють не зупинятися.

Яке зайняття для  Вас –  найкращий відпочинок? Міцний сон або гра у футбол з друзями.

Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2019» в номінації «Журналіст року»

Оксана ГУТЦАЙТ

Ведуча програми “Факти” на каналі ICTV

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: На щастя, моя робота напряму пов‘язана з усіма важливими для людства подіями. І через те, що саме я розповідаю про ці події глядачам, в мене є відчуття безпосередньої присутності на них.

Я була однією з ведучих під час марафону президентських та парламентських виборів в країні. Саме під час мого ефіру ми робили пряме включення з Константинополя, де УПЦ отримала Томос. І саме в день виходу Підсумкової програми Я плакала разом з усіма глядачами під час прямого ефіру, дивлячись як на рідну землю ступають наші хлопці: моряки, захоплені в Керченській протоці, Сенцов, Кольченко та інші в‘язні Кремля. І все це проходить через моє серце, душу і мозок. Тож всі ці події я вважаю найголовнішими і в житті нашої країни, і в моєму житті.

Ваш життєвий девіз? Ви знаєте, для себе я його сформувала ще в далекому дитинстві. Можливо, він видасться вам дитячим та смішним, але це слова відомої пісні Кота Леопольда з однойменного мультфільму:

«Никогда не теряй, не теряй своей мечты.

Твердо верь, твердо знай –

Все на свете можешь ты!

Если получается все наперкос,

Не впадай в отчаяние и не вешай нос.

В самом трудном деле

Хвост держи трубой.

И тогда получится все само собой.»

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я з 5-ти років займалася художньою гімнастикою. А гімнастика – це щоденні тренування по 3-4 години. Тож всі мої дитячі мрії були спортивними. І головна – Олімпійське золото з художньої гімнастики. На жаль, можливо через лінощі або ж відсутність достатнього таланту, на олімпіаду я навіть не потрапила. Але!! Мрії ж повинні збуватися! І … Олімпійську медаль, Чемпіонську, я маю (вдома)! Адже мій чоловік Олімпійський чемпіон. Тож мрійте – мрії обов‘язково здійснюються!

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія завжи є. Якщо мрія вже виконується, настає черга наступної. Адже без мрії людина не живе. Ми завжди повинні чогось прагнути. Мати натхнення і мотивацію. Але розповідати про мрію не буду. Вона повинна бути “тихою” і в серці. І саме тоді вона здійсниться.

Також читайте:  Коментар МЗС України до 70-ї річниці заснування Ради Європи

Говорячи слово УСПІХ, який зміст Ви в нього вкладаєте? Успіх для мене – це гармонія всередині себе, реалізація своїх планів, можливостей і бажань; успіх – це займатися улюбленою справою та робити цей світ кращим.

Ваш улюблений афоризм? Я захоплююся людьми, які змогли зробити себе, своє ім‘я самі, без жодної допомоги. І один з тих, хто надихає постійно працювати, вдосконалюючи себе – це американський підприємець, інвестор, письменник Роберт Кійосакі. Людина, що колись втратила все і змогла піднятися і знов бути на вершині. Ось його слова, що викликають повагу та бажання досягати більшого.  «Бідний, невдаха, нещасний та нездоровий це той, хто часто використовує слово “завтра”».

Кого Ви вважаєтенайвидатнішим журналістом в історії? Жінкам, не завжди легко долати гендерну нерівність і ставати популярними та видатними в своїй професії. І якщо нині цьому питанню присвячується багато уваги, то колись жінка завжди була на сходинку нижче, ніж чоловік з такими самими вміннями. Тож моє захоплення викликає Барбара Уолтерс – американська телеведуча, журналістка, письменниця. Вона є першою жінкою, що досягла успіху, як телеведуча. По свою творчу кар‘єру Барбара в 1950-х роках. А останнє своє інтерв‘ю зробила у 2015. І було воно з Дональдом Трампом.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. В сучасному світі ми маємо доступ до соц.мереж, будь-яких інформаційних агенцій світу, до сайті в всіх керуючих структур – тож за бажанням можна отримувати достовірну і якісну інформацію. Читайте перевірені джерела, зіставляйте інформацію, аналізуйте – і ви завжди будете знати правду.

Як часто Ви дивитесь телевізорвдома? Рідко, і лише новини. Хоча, маючи дітей – без мільтфільмів не обходиться.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя в дрібницях! А гроші потрібні аби зробитиці дрібниці можливими.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» “Точка опори” для мене в житті – це моя родина. Тож перефразую – лишить для мене мою “точку опори” як можна довше. На все моє довге, здорове і щасливежиття!

Кому в цьомужитті Ви заздрите? Лише собі!

Яка риса характеру – Вашголовнийнедолік? Доброта! Занадто вже я «біла і пухнаста»!!!

Яка страва здатна покращити вам настрій? Окрошка. Олів‘є . Фарширований перець. Я обожнюю їсти і їм багато! Вважаю смачну  їжу – одним з задоволень в житті.

Чи є у Вас улюблена книга? Обожнюю «Сагу о Форсайтах» Джона Голсуорси. Перечитувала її багато разів. І завжди знаходжу в книзі нові , приховані деталі. До речі, полюбила я цей роман завдяки своїй мамі. Вона теж зазначає саме «Сагу», як свою улюблену книгу.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Думаю, з Одрі Хепберн. Мене приваблює її вишуканість, чесність в очах та бажання допомагати. Як влучно вона говорить: “Жить –  это как бежать по музею. И только потом вы начинаете по настоящему осознавать, что вы увидели, думать об этом, наводить справки в книгах и вспоминать — поскольку вы не можете принять это всё и сразу.”

Яке чудо світуви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Вісячі сади Семирамиди. Вдале поєднання архітектури, інженерії та природи. Саме цього не вистачає сучасному Києву. Що з прекрасного, зеленого, історичного міста перетворюється на архітектурно-хаосного монстра.

Також читайте:  Дмитро Сенік про застосування Україною міжнародних інструментів для протидії російській агресії

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? На честь дітей: Марк, Еліна.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показатиУкраїну. Куди б вийого запросили на екскурсію? Я б запросила Трампа подорожувати по всій країні. Аби привернути його бізнес-інтерес до нас. Адже інвестиції від Трампа – це зелений світ для інвестицій з усього світу! І розвиток моєї України!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Моє головне досягнення – це родина! А на помилках я не зациклююся. Вони повинні бути, саме на помилких ми вчимося ставати кращими.

Яке зайняття для  Вас –  найкращий відпочинок? Обожнюю бігати. Всі свої важливі промови, події, дати  –  я повинна «пробігти». Крім цього, люблю читати та гуляти з родиною.

Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2019» в номінації «Журналіст року»

Діана ПАНЧЕНКО

Автор і ведуча програми «Тема», ведуча програм «Протистояння» і «П’ятий кут» на телеканалі NewsОne.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: 2019 рік був для мене по-справжньому проривним. Ми запустили відразу 5 дуже крутих проектів. Це спецпроекти під актуальні інформаційні події, а також щотижневі програми: шоу «Тема» і «Протистояння», де мені пощастило бути ведучою і співведучою. Крім того, проект «П’ятий кут», який я веду з В’ячеславом Піховшеком і «Епіцентр української політики», яким я керую.

Ваш життєвий девіз: Все буде правильно — на цьому побудований світ.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Журналістом!

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Вести телеефір з українського Донецька.

Бути сьогодні успішним – це… займатися улюбленою справою.

Ваш улюблений афоризм? І буде вам по вірі вашій.

Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Хемінгуея.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Кожен реалізує свободу слова рівно настільки, наскільки вважає за потрібне.

Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Дивлюся. Спостергіаю за колегами)

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Не в грошах. У спілкуванні.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Знайду інфопривід. Втім я знайду інфопривід і без точки опори.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм.

Якщо на Вашу честь кулінари назвуть якусь страву – що це буде? Які інгредієнти? Це буде коктейль “Інформаційний”. Багато правди і гострого перцю)

Чи є у Вас улюблена книга? “Брати Карамазови”.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Гагаріним.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? В Україні вистачає чудес!

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Україна!

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? На Донбас.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Ні про що не шкодую.

Яке зайняття для  Вас –  найкращий відпочинок? Сон!