«Людина року-2019» в номінації «Промисловець року»

0

Лауреат загальнонаціональної програми «Людина року-2019» в номінації «Промисловець року»

Вячеслав ЯВОРСЬКИЙ

Директор Приватного акціонерного товариства «Кременчуцький завод технічного вуглецю»

Заслужений працівник промисловості України.

Три головні події 2019 року  за Вашою версією:

– рекордно високий рівень виробництва та реалізації технічного вуглецю за останні 20 років;

– нагородження нашого підприємства Федерацією роботодавців України нагородою «За екологічну відповідальність»;

– визнання нашого підприємства, за оцінкою Національного бізнес-рейтингу, «Лідером галузі 2019».

Ваш життєвий девіз: Три речі ніколи не повертаються – час, слово, можливість. Тому: не втрачай час, вибирай слова, не втрачай можливостей (Конфуцій).

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Завжди вабили дальні дороги. Мріяв стати водієм-«далекобійником», став помічником машиніста тепловозу.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Не вважаю себе мрійником. Бачу мету – йду до її досягнення. А бажання – ті ж, що у всіх людей: бачити дітей здоровими, щасливими, успішними; щоб близькі мені люди були здорові і щасливі і, взагалі, я хочу всім побажати щастя – це всеохоплююче визначення вбирає в себе практично все.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх ніколи не вимірюється тим, чого ти досяг. Усіх визначається тим, що ти подолав. Бути сьогодні успішним – це ніколи не зупинятися: піднімати «планку» і долати висоту. Заняття бізнесом – все рівно, що їзда на велосипеді, якщо не рухаєшся – падаєш.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі? Бути професіоналом і залишатися людиною, згуртувати команду, що вірить в перемогу і до неї йде.

Також читайте:  В одному з нічних клубів Німеччини застрелили двох людей

Ваш улюблений афоризм? Більшість людей щасливі на стільки, наскільки вирішили бути щасливими (Авраам Лінкольн).

Хто для Вас є прикладом в бізнесі? Приклади з історії – поняття відносне: «кожному овочу –  свій час та черга». Можна назвати і Генрі Форда, і Стіва Джобса, і Білла Гейтса… Реально для мене приклад – наш голова Наглядової ради Мирослав Балдіс: успіх, людяність, увага до дрібниць. Це не лестощі, мені дійсно приємно працювати пліч-о-пліч з цією людиною. Я багато чому вчусь у нього. Намагаюсь також вчитись у моїх колег: і по заводу, і по правлінню міської організації роботодавців, куди маю честь входити. В професіоналізмі немає фіксованої вершини, після досягнення якої можна «спочивати на лаврах». Керівництво підприємством (як, втім, і будь-якою іншою організацією), – це процес, а процесу необхідне постійне вдосконалення.

Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України? В пріоритет я б відніс будівництво доріг. Воно б «підтягнуло» суміжні галузі і, врешті-решт, дозволило б доїхати до нас іноземним інвесторам. А, по великому рахунку, потрібно відновити діяльність тих галузей, якими славилась Україна – точне та важке машинобудування, літакобудування, кораблебудування, приладобудування, металургію.

Також читайте:  У Києві презентували аудіокнигу, записану дітьми-переселенцями

Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому? Сто років назад я б відповів на це питання, виходячи із ситуації, в якій би знаходився. Але сто років назад не було ще програми «Людина року».

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Гроші потрібні людині для того, щоб ніколи про них не думати. Я Телець по гороскопу і схильний гроші все-таки рахувати, але ніколи вони не були для мене «фетишем». Гроші потрібні для реалізації інших задач. Сомерсет Моем казав, що «гроші – це шосте відчуття, без якого останні п’ять безкорисні».

Що було першим, що Ви створили своїми руками? Зараз важко згадати, але від стільця, виготовленого в шкільній майстерні, до складних прес-форм, виготовлених вже як слюсарем-інструментальником, своїми руками доводилось робити багато.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… використаю її для ривка вперед».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Певно що зайва «м’якість» характеру. В сучасному бізнесі, напевно, потрібно бути більш жорстким, але я в своїй роботі звик довіряти людям, їх досвіду, професіоналізму та порядності.

Чи є у Вас улюблена книга? «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, «Дванадцять стільців», «Золоте теля» І.Ільфа та Є.Петрова, оповідання М.Зощенко. Я люблю читати, цікавих книг багато, але я назвав прочитані декілька разів.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Хотілось би із Уїнстоном Черчилем. Це людина, яку можна цитувати безкінечно: «Все, чого я хотів, – це згоди із моїми побажаннями після конструктивної дискусії» – дуже цінна рекомендація керівнику будь-якого рівня.

Також читайте:  Президент Франції заявив про проведення зустрічі «нормандської четвірки»

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Це вже звучить якось надто споживацьки. Чудо світу тому і чудо світу, що знаходиться там, де воно виникло і це надбання світу. А наше міст і так прекрасне чудо на березі Дніпра. Потрібно його берегти, прикрашати, примножувати. Це місто, де ростуть наші діти, а це і є найбільше чудо.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Нові планети – надбання людства, навряд и варто це віддавати на відкуп окремим персонам, Але так як питання абсолютно абстрактне – запропонував би назвати «Lucky».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Якщо він до мене вже приїхав у Кременчук, я б, звичайно, показав йому наше прекрасне місто. Потім би запропонував відвідати прекрасний курортний комплекс «Деренівська купіль» поблизу Ужгорода. Там уже два Президенти побували, і йому буде приємно відвідати цю перлину Закарпаття.

Яке зайняття для  Вас –  найкращий відпочинок? Спілкування із родиною та виховання моїх діточок.