Міжнародна наукова конференція «Україна-Грузія: 100-річчя дипломатичних відносин»

0
388

27 березня 2018 року Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі розпочала свою дводенну роботу Міжнародна наукова конференція «Україна-Грузія: 100-річчя дипломатичних відносин», присвячена 100-літньому ювілею встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією.

На церемонії відкриття з вітальними промовами виступили ректор Тбіліського державного університету Г.Шарвашидзе, заступник Міністра освіти і науки Грузії О.Тевзадзе, Посол України в Грузії І.Долгов, Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка С.Корсунський, який зачитав лист-звернення Державного секретаря Міністерства закордонних справ України А.Заяця до учасників та організаторів цієї наукової конференції, Голова Державної архівної служби України Т.Баранова та Декан факультету соціальних наук Тбіліського державного університету Т.Колбаія.

У роботі конференції з доповідями та виступами беруть участь професори, науковці, фахівці з грузинсько-українських відносин із Тбілісі, Батумі, Телаві, Києва, Миколаєва та Острога.

Виступи учасників конференції та дискусії відбуваються в таких наукових панелях: «Дипломатичні відносини України і Грузії», «Спільні виклики для України і Грузії на міжнародній арені і шляхи їх подолання», «Культурна дипломатія як інструмент міжнародних відносин», «Історичні джерела до вивчення українсько-грузинських відносин». Особливість доповідей складає наукова новизна та практична скерованість, а також ознайомлення учасників з унікальним архівними документами та фотоматеріалами.

Також читайте:  Найбільший економічний форум Центральної та Східної Європи пройде у Польщі

Під час роботи конференції запланована презентація та передача до фонду бібліотеки Тбіліського державного університету українсько-грузинського видання «Україна і Грузія в міжнародних відносинах: історія та спільні виклики сучасності». Авторський колектив видання складають науковці Грузії, України, Румунії, Польщі.