На літаку, котрому в 2010 розбився Президент Польщі знайшли сліди вибуху

0
414

Експертна комісія по дослідженню катастрофи, в котрій загинув колишній польський президент Лех Качинський, виявила на лівому крилі Ту-154М сліди, котрі ймовірно були спричинені внаслідок вибуху. Дану інформацію повідомляє Польське радіо.

У висновку комісії йдеться, що хоч причиною руйнування лівого крила літака стало зіткнення з березою, проте розпад крила почався ще до зіткнення. Далі експерти додали, що ліве крило має  велику кількість руйнувань, котрі мають ознаки вибуху.

Варто нагадати, що у квітні 2017-го року Польська прокуратура здійснила перекваліфікацію справи про падіння літака, та висунула звинувачення авіадиспетчерам вежі «Смоленськ-Північний» на «свідоме доведення до катастрофи». Раніше звинувачення було значно м’якішим і починалося зі слова «несвідоме».  Версію про умисну дезінформацію російськими диспетчерами екіпажу літака Ту-154М підтримує також брат загиблого президента Ярослав та заявляє, що не вірить у «нещасний випадок».

Також читайте:  Україна, дивлячись у майбутнє, пам’ятає і про минуле – Державний секретар МЗС України Андрій Заяць

Трагедія літака Ту-154М сталася 10 квітня 2010 року близько 10-ої години ранку (за київським часом). Тоді літак прямував за рейсом Варшава-Смоленськ і мав доставити польську делегацію для участі в 70-их роковинах катинської трагедії. Внаслідок падіння літака загинули всі його пасажири та члени екіпажу – 96 людей. Серед загиблих був сам президент Лех Качинський, його дружина Марія, а також члени вищого керівництва країни, представники духовенства та громадські діячі.