НАТО засудило Путіна через візит до Абхазії

0
616

Президент Росії Володимир Путін навідався до самопроголошеної Абхазії, незалежність котрої було визнано лише кількома країнами  «третього світу» та Росією.

Де-факто Абхазія – це повністю підконтрольне РФ утворення з розміщеними на  її території російськими військовими базами, проте де-юре, для міжнародної спільноти, вона залишається частиною Грузії.

Особливо цинічним з боку російського президента цей візит робить його дата – 8 серпня, що є 9-ими роковинами російсько-грузинської війни. Тоді сепаратисти з Абхазії та Південної Осетії залучившись підтримкою російських регулярних військ розпочали збройну атаку проти Грузії. Під час візиту Путін зустрівся з главою самопроголошеної держави Раулем Хаджимбою.

Міжнародна військова організація НАТО уже засудила вчинок Путіна. Речник НАТО заявив, що такі дії Володимира Путіна унеможливлюють мирне вирішення конфлікту. Також свою реакцію на це надало і МЗС Грузії, в котрому назвали візит Путіна до окупованої Абхазії продовженням обдуманого наступу на Грузію.

Також читайте:  Президент Порошенко з візитом у Грузії

Нагадаємо, раніше,  під час свого візиту до Грузії, Президент України Петро Порошенко відвідав лінію ромежування біля окупованих грузинських територій Південної Осетії та Абхазії і назвав їх «прірвою між минулим та майбутнім».