ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності

0

– Ваше Високоповажносте, дозвольте привітати Вас із 48-мим Національним Днем ОАЕ та побажати вашій країні миру та процвітання. Ми мали честь бути присутніми на заході та хотіли би відзначити, що все було організовано на найвищому рівні. На початку нашого інтерв’ю хотіли би запитати Вас про здобутки Вашої країни року, що минає.

Так, дійсно, 02 грудня ми відсвяткували 48-му річницю заснування Об’єднаних Арабських Еміратів, об’єднання семи Еміратів у одні країну, яке відбулося у 1971 році. Цього дня почалася впевнена та оптимістична  подорож нашої країни на шляху прогресу,  розвитку,  реалізації амбіцій  у всіх сферах згідно програми UAE Vision 2021, що має на меті перетворити ОАЕ у одну з найбільш конкурентоспроможних країну світу до золотого ювілею з дня заснування.

Прогрес, розвиток і благополуччя, що панують в ОАЕ йдуть пліч-о-пліч зі збалансованою зовнішньою політикою, що базується на засадах поміркованості, толерантності, гуманітарної допомоги та політичної відкритості, та завдяки якій наша країна продовжує розвивати дружні відносини з країнами світу.

ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності

Цей рік також відображає бачення Батька-засновника ОАЕ Шейха Заїда, який вважав, що успішне, толерантне та прогресивне суспільство може бути створено лише шляхом розширення прав жінок і забезпечення їхньої всебічної участі у державотворенні. Жінки складають третину Уряду ОАЕ, становлять більшість кадрів нашої державної служби та випускників університетів; представництво жінок у Федеральній Національній Раді  було збільшено і наразі становить 50 відсотків.

Ще одним досягненням цього року став надзвичайний прогрес дипломатії ОАЕ у посиленні позицій паспорта ОАЕ, який зараз посідає перше місце в світі у рейтингу Passport Index. Кількість країн, до яких громадяни ОАЕ можуть подорожувати без візового оформлення, сягла 177.

Також читайте:  "Газпром" запрошує "Нафтогаз" до Москви: хоче обговорити транзит після 2019 року

Більше того, ОАЕ не шкодують зусиль для розширення можливостей молоді. Свідченням цього є підтримка керівництва країни Газзаи Аль-Мансурі, першого арабського космонавта, який відвідав Міжнародну космічну станцію, і став натхненням та прикладом для наслідування для багатьох молодих еміратців.

ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності

– Дійсно, швидкість та впевненість, з якою рухається ваша країна, вражає. Разом із тим, Пане Посол, як ви оцінюєте результати розвитку двосторонніх відносин?

Протягом останніх років еміратсько-українські відносини мають високу позитивну динаміку та досягли рівня стратегічного партнерства між країнами та народами. Не став виключенням і 2019 рік.

Зокрема, про процвітання наших відносин красномовно свідчать цифри зовнішньої торгівлі. Так, за 9 місяців 2019 року загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між нашими країнами  становив 775,3 млн. дол. США, що на +8,8% більше, ніж за аналогічний минулорічний період. Ми це напряму пов’язуємо з успішним візитом у серпні 2018 року еміратської делегації на чолі з Державним міністром закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів Д-р Анваром Гаргашем та відповідно проведенням у Києві Третього засідання Міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Таким чином ОАЕ є одним з найбільших торговельних партнерів України на Близькому Сході з обсягом двосторонньої торгівлі товарами і послугами, як ми очікуємо, більше $ 1 млрд. за результатами 2019 року.

Не пасе задніх і співробітництво в сфері культури. Тільки в квітні ц.р. делегація із близько 60 українських виконавців презентувала українську культуру і традиції в ОАЕ під час фестивалю спадщини у Еміраті Шарджа. 26-27 квітня 2019 року в Дубаї Національний балет України представив виставу «Спляча красуня». Це, переконаний, підтверджує тезу про те, що, незважаючи на географічну відстань, наші народи стали набагато ближче.

Також читайте:  Президент Порошенко з візитом у Грузії

Загалом, безумовно ОАЕ та Україна мають багато спільних інтересів, таких як освіта, охорона здоров’я, людські ресурси тощо, і це дозволяє нам переходити на інші рівні співробітництва, тому що ми маємо спільні основні цінності у розвитку суспільства. Ми також підтримуємо дуже добру співпрацю у рамках Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організацій, членами яких ми є. Ми обмінюємося підтримкою та допомогою в цих сферах.

ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності

– Важливим завданням у торговій площині є диверсифікація товарної структури як українського експорту в ОАЕ, так і імпорту з Вашої країни. Як бізнесу виходити на ринки ОАЕ? Чому приділяти увагу у першу чергу?

Я хотів би закликати українські компанії до подальшого вивчення комерційних та інвестиційних можливостей у регіоні. Відмінна інфраструктура, бізнес та інвестиційне середовище робить Емірати кращою точкою доступу до регіональних ринків із загальним обсягом понад 7-ми трильйонів дол. США та 2- мільярдним населенням.

У зв’язку з цим, та виходячи, що все більша кількість українських компаній беруть участь у різних виставкових заходах на території ОАЕ – я хочу підкреслити потенціал «Expo2020». ОАЕ має намір зробити іншу виставку, в якій павільйони не будуть розділені по регіонах, а де самі країни-учасники обиратимуть серед наступних тем: мобільність, стійкість і зв’язок. Виходячи з обраної теми, кожна країна розвиватиме свій павільйон. Більше того, ми хочемо, щоб країни демонстрували свою історію та своє бачення майбутнього якого вони планують досягти, і що вони прагнуть розвивати, більше, ніж їхні поточні економічні досягнення.

Також читайте:  «Повний вперед» для Макрона

ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності

– Цей рік, як Ви вже згадали, в ОАЕ було оголошено Роком Толерантності. Які благодійні заходи у межах цього року проводилися в ОАЕ? Які  благодійні заходи проводили Посольство ОАЕ в Україні?

Наше керівництво оголосило 2019 рік Роком Толерантності, щоб підтвердити факт: ми є країною, де понад 200 різних національностей живуть у атмосфері відкритості, взаємоповаги та співіснування, заснованого на принципі толерантності.

Напевно, найбільшою демонстрацією цієї толерантності, є візит Його Святості Папи Франциска до ОАЕ, який вважається першим візитом понтифіка до регіону Арабської затоки, та підписання з Шейхом Аль-Азгару  «Документу про людське братерство заради миру та співіснування». Цей документ закріплює рішучість країни прищеплювати дух толерантності у суспільстві, встановлювати культуру відкритості та діалогу, відкидаючи всі види дискримінації, у тому числі за ознаками релігії, статі, раси, кольору шкіри чи мови.

Ще однією важливою подією «Року Толерантності» в ОАЕ стала Всесвітня Спеціальна Олімпіада в Абу-Дабі у березні 2019 року, яка, як очікується, стане найбільшою спортивною та гуманітарною подією у світі у поточному році. Наше посольство з радістю підтримало українську команду, яка повернулася з ОАЕ з купою медалей.

Загалом протягом року Посольством було проведено чи надано сприяння в організації близько 20 заходів, що включали в себе допомогу учбовим та медичним закладам, допомогу людям з особливими потребами, фінансову допомогу для проведення хірургічних операцій на серці. Також Посольством було проведено та надано підтримку у проведенні низки заходів під час Священнного Місяця Рамадан.

ОАЕ святкує 48-й Національний День. Підсумки року Толерантності