Підтримка Литви в усіх сферах у відповідності зі статусом стратегічного партнерства

0

«Литва готова і надалі активно підтримувати Україну та практично допомагати в усіх сферах у відповідності зі статусом стратегічного партнерства», – наголосив Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс за результатами переговорів, проведених 26 квітня з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Глави зовнішньополітичних відомств України та Литви позитивно оцінили високу динаміку політичного діалогу, результативну галузеву взаємодію та активну практичну співпрацю між двома державами, що повністю відповідає рівню стратегічного партнерства.

Головною темою зустрічі став обмін думками стосовно можливих шляхів спільної протидії на незаконний крок РФ з «паспортизації» громадян України, що став черговим актом брутального порушення Росією норм міжнародного права та власних зобов’язань згідно Мінських домовленостей.

Також читайте:  Ангела Меркель сьогодні святкує свій День народження

Павло Клімкін висловив щиру вдячність Литовській Республіці за активну практичну допомогу нашій державі: надання гуманітарної, фінансової та технічної допомоги (з 2014 р. – понад 10 млн. євро), проведення медичної реабілітації для українських військових (з 2014 р. – понад 240 осіб). Було високо оцінено реальний внесок Литви у відбудову інфраструктури Донбасу, зокрема відновлення закладів освіти, шкіл у м.Авдіївка Донецької області.

Лінас Лінкявічюс підкреслив налаштованість Литви продовжувати дієву підтримку нашої держави, допомагати в питанні імплементації важливих внутрішніх реформ та передачі відповідного досвіду, а також сприяти реалізації пріоритетів європейській та євроатлантичній інтеграції України.

Окрема увага під час зустрічі була приділена обговоренню подальшої взаємодії між Україною та Литвою у рамках міжнародних організацій. Міністри скоординували позиції у контексті спільної участі у заходах високого рівня  з нагоди 10-ї річниці заснування зовнішньополітичної ініціативи ЄС «Східне партнерство» (13-14.05.2019 р., м. Брюссель) та у засіданні Комітету міністрів Ради Європи (16-17.05.2019 р. м. Гельсінкі).

Також читайте:  ДТЕК відкриває інноваційну освітню бізнес-платформу Academy DTEK