Конгресмени прийняли новий пакет санкцій проти Росії

0
437

У Конгресі США було затверджено законопроект, що має назву «Протидія противникам США через санкції». Даним законопроектом посилюється дія санкцій проти таких країн як Іран, КНДР та Російська Федерація. Таке рішення підтримали 419 конгресменів, а 3 проголосували проти.

Для того, щоб нові санкції почали діяти необхідно аби за нього наступним проголосував Сенат, який уже своєю більшість підтримав попередню редакцію цього закону, а також затвердив своїм підписом Президент США Дональд Трамп. Цікаво, що одне із положень закону передбачає позбавлення Президента США повноважень знімати санкції з РФ без згоди на те Конгресу США. Один із конгресменів під час свого виступу сказав, що якщо Президент Трамп захоче щось робити «зі своїм другом Путіним», то на підтримку Конгресу США він може не розраховувати.

Також читайте:  Україна розширить співпрацю зі США у багатьох сферах

Стосовно України в законопроекті зазначено, що США продовжують невизнання окупації Криму та надаватимуть підтримку у збереженні суверенітету та цілісності територій держави. Також США зобов’язались надавати Україні допомогу в розбудові енергетичної сфери, щоб зменшити енергозалежність від РФ.  Деякі положення документа визначають обмеження інвесторам та банкам США вкладати кошти в російський енергоринок та на розбудову російської енергетичної інфраструктури.

Для того, щоби підтримати антиросійські санкції до Конгресу після недавньої операції спеціально прибув Джон Маккейн, котрий відомий своїм приязним ставленням до України та є прихильником надання українцям летальної зброї.

 

Результат пошуку зображень за запитом "маккейн в сенаті після операції"