Міністр закордонних справ України взяв участь у спеціальному засіданні («outreach session»)

0
386

22 квітня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у спеціальному засіданні («outreach session»), присвяченому ситуації в Україні, у рамках зустрічі Глав зовнішньополітичних відомств країн Великої Сімки.

Країни Великої Сімки обговорили ситуацію в Україні та протидію агресивним діям Росії у ході зустрічі міністрів закордонних справ, що розпочалася у Торонто 22 квітня. Українському питанню присвятили спеціальне засідання («outreach session»), що пройшло за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Детально обговорено 2 блоки питань – безпека і підтримка реформ в Україні.

«Україну бачать невід’ємною частиною вільного світу, спільного демократичного простору, – заявив міністр Клімкін за результатами переговорів. – Наші партнери з Великої Сімки атаку на Україну сприймають як атаку на весь вільний світ.»

Також читайте:  Президент України прийняв делегацію Сенату Франції

Крім того, перебуваючи в Торонто, міністр Клімкін провів низку переговорів з іноземними колегами: в. о. державного секретаря США Дж. Салліваном, міністром закордонних справ Німеччини Х. Маасом, міністром закордонних справ Великобританії Б. Джонсоном.

Також, міністр провів зустріч з лідерами української громади, на якій сторони обговорили подальші корки, спрямовані на консолідацію міжнародної спільноти щодо підтримки нашої держави та протидії агресії РФ.

Як зазначив Посол України в Канаді Андрій Шевченко: «Вперше Україну було запрошено до участі в плановій зустрічі міністрів Великої Сімки. Ми вдячні Канаді за лідерство у цій справі і вдячні друзям з G7 за одностайну солідарність у підтримці України.»

Саміт лідерів Великої Сімки пройде 8-9 червня 2018 року в Шарлевуа (Квебек).