Президент таки ухвалив неоднозначний закон про судочинство

0
380

Президент України поставив свій підпис під новим законом, що має назву «Про Конституційний Суд України». Даний закон було схвалено Верховною Радою ще 13-го липня та передано Порошенку на підпис.

У Президента було понад два тижні для ознайомлення із документом, і весь цей час навколо законопроекту велись обговорення. Громадські активісти, правозахисники та навіть міжнародна правозахисна організація Amnesty International звернулись до Петра Порошенка із закликом не підписувати нового законопроекту. Аргументами на користь відхилення закону називають низку підводних каменів присутніх у законі, а також вважають неприпустимим запровадження відкритого голосування за омбудсмена (уповноважений Верховної Ради з прав людини – ред.).

Всупереч шквалу постійної критики Президент все ж таки вирішив підписати новий законопроект. Зважаючи на важливість події Порошенко навіть записав спеціальне звернення з цього приводу.

Також читайте:  Президент у Фінляндії відвідав музей маршала Карла Маннергейма

Президент відзначив про важливість прийняття даного закону в рамках судової реформи та виокремив два основних аспекти, котрі несе новий закон для українців – це чесний та відкритий конкурс на посади суддів Конституційного суду та можливість звернення юридичних та фізичних осіб громадян України у поданні скарг до Конституційного суду.

В той самий час США відреагували на нещодавно призначених суддів Верховного Суду України. У посольстві США повідомили, що в новий склад вибрано справді сильних кандидатів, але водночас заявили про сумніви стосовно доброчесності багатьох інших.