Рік після спроби перевороту в Туреччині

0
349

15-го липня 2016-го року у Туреччині було здійснено спробу військового перевороту. Путчисти мали намір повалити владу чинного президента Реджепа Ердогана та його партії, що править в Туреччині вже багато років. В ту ніч на вулицю були виведені солдати, а також військова техніка, в тому числі й танки. Українська сторона оперативно відреагувала на спробу перевороту та тієї ж ночі висловила свою повну підтримку владі Туреччини.

Переворот не був вдалим і до ранку його було повністю придушено. В результаті путчу було частково зруйновано, через обстріли, деякі цивільні споруди а також будинки турецького парламенту та уряду. Серед людських втрат Туреччина зазнала понад двісті загиблими та кілька сотень пораненими.

Також читайте:  Все до останньої копійки Україні буде заплачено

Після цього турецька влада взяла курс на жорстку політику в країні стосовно підбору військових та управлінських кадрів. Через спробу перевороту було арештовано кілька тисяч громадян і стільки ж звільнено через підозру в прихильності до путчистів.

Перед річницею революції у Туреччині видали спеціальний декрет через який знову було звільнено майже 10 тисяч державних службовців різних рангів. Президент Реджеп Ердоган також напередодні дав інтерв’ю в котрому згадувалось про події річної давності. В ньому він наголосив, що він не допустить ніякого перевороту в державі і сказав, що полетять голови кожного путчиста. В розмові про смертну кару він говорив, що підтримає такий закон, як тільки його ухвалить парламент. В експертному середовищі одразу заговорили про те, що введення смертної кари повністю покладе край намаганням Туреччини стати членом ЄС.