Росія прагне підірвати довіру і роз’єднати ЄС – Президент в інтерв’ю фінським ЗМІ

0
474

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю фінським ЗМІ “Helsingin Sanomat” та “Iltalehti” зазначив, що країни Європейського Союзу мають переваги від членства у цьому об’єднанні й лише Росія прагне роз’єднати ЄС.

«Хто не отримує зиску від існування ЄС? Франція відчуває користь, так само, як Німеччина і Велика Британія, навіть незважаючи на Брекзіт. Також Фінляндія (відчуває – ред.). А Росія спрямовує сили на послаблення ЄС. Путін хоче підірвати довіру й роз’єднати ЄС, здійснюючи вплив на окремі держави», – наголосив Петро Порошенко.

Президент висловив занепокоєння ситуацією, яка нині склалася в ЄС. «Кажуть, що Путін сказав, що для нього розпад Радянського Союзу був найбільшою трагедією 90-х років. Для мене трагедією був би колапс Євросоюзу», – зазначив він.

Також читайте:  Дипломатичні представництва України мають допомагати українцям, які вперше виїдуть за кордон

Петро Порошенко назвав головним завданням на підтримку України забезпечення єдності: «Нам найбільше потрібна єдність Європейського Союзу. Нам потрібна солідарність з Україною». При цьому він відзначив, що Фінляндія в цій ситуації відіграє надзвичайно важливу роль, тому що фінський уряд, парламент, президент і народ єдині в питаннях цінностей разом з іншими членами ЄС.

Президент підкреслив, що фінський народ розуміє, що відбувається в Україні через війну, адже вони пережили Зимову війну. «Маннергейм був об’єднуючим лідером народу. Ми впевнені у своїй позиції щодо Росії. Не зважаючи на те, що російська армія є значно потужнішою, ми в змозі захистити нашу державу, наші власні європейські цінності. Цим пояснюється популярність постаті Маннергейма серед нас», – зазначив Петро Порошенко. Він також нагадав, що під час офіційного візиту відвідав Музей маршала К.Маннергейма.