Заява речниці Держдепартаменту Хізер Науерт

0
560
State Department spokeswoman Heather Nauert speaks during a briefing at the State Department in Washington, Wednesday, Aug. 9, 2017. The State Department says President Donald Trump is "on the same page" with the rest of U.S. government with his fiery threat to North Korea. Nauert said the White House, State Department and Pentagon are all in agreement. She says the world, too, is speaking with one voice. (AP Photo/Alex Brandon)
Вашингтон, округ Колумбія 21 серпня 2018 року
Сьогодні виповнюється 100 днів голодування Олега Сенцова, українського режисера, який свавільно утримується у віддаленій російській в’язниці. Сполучені Штати глибоко стурбовані погіршенням його здоров’я, і ми поновлюємо нашу вимогу до Росії негайно звільнити його та усіх незаконно ув’язнених у Росії та на Кримському півострові українських громадян.
Нас жахає перспектива загибелі в російському ув’язненні ще одної невинної людини. Ми сподіваємось, що російська влада звільнить Сенцова, щоб уникнути такої трагедії, яка неминуче призведе до закликів притягнути до відповідальності винних посадовців.
Сенцов був заарештований на окупованій Росією території Криму, йому нав’язали російське громадянство, а потім суд у Російської Федерації засудив його до 20 років у в’язниці. Його засудження за звинуваченням у плануванні терористичних актів широко вважається безпідставним і цинічною помстою за його незгоду з окупацією Криму Росією.
14 травня він почав безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного ув’язнення в Росії понад 60 українських політв’язнів, вимагаючи їх звільнення. Ми повторюємо його заклик: час для цих ув’язнених – у тому числі самого Сенцова – повернутися додому.