Поляки протестують проти судової реформи

0
313

У Польщі тривають протести, що були спровоковані прийняттям Сейму закону про Верховний суд Польщі. У четвер пройшли наймасовіші заходи, в котрих загалом взяли участь близько 100 тисяч поляків по всій країні.

Найбільший мітинг проходив у столиці Польщі – Варшаві, там висловити своє невдоволення зібралося 50 тисяч людей, проте поліція називає цифру лише у 14 тисяч. Також протести проходили по всіх регіонах країні та найбільших містах Польщі: Кракові, Вроцлаві та Познані.

Протестанти вимагають щоби Президент Польщі Анджей Дуда наклав своє вето на цей закон, котрий було прийнято депутатами Сейму в рамках проведення в країні суддівської реформи. Багато поляків називають цей закон «наступом на демократію», оскільки згідно з новим законом буде звільнено чинний склад Верховного суду, а натомість нових суддів будуть призначатися у Міністерстві юстиції Польщі. Також судді Верховного суду підпорядковуватимуться міністерству, а Міністру юстиції надаються додаткові права на самостійне призначення голів апеляційних та окружних судів.

Також читайте:  Війна проти України та Мінський процес

Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло виступила з заявою та повідомила, що уряд не буде припиняти суддівську реформу попри протести. Винуватцями протестів прем’єрка називає опозицію, звинувачуючи їх у намаганнях посіяти анархію та агресію серед суспільства.