«Повний вперед» для Макрона

0
504

У неділю, 11-го червня, у Франції пройшов перший тур парламентських виборів. Згідно результатів, партія чинного президента Франції Еммануеля Макрона «En Marche!», що в перекладі на українську означає «вперед», здобула впевнену перемогу.

«En Marche!» – це новостворена партія, котру було засновано Еммануелем Макроном у 2016-му році і об’єднує у собі громадських діячів та різного роду креативних людей, що дотримуються проґресивних європейських ідей та цінностей.

За президентську партію віддали голоси третина виборців, що становить 32,2%  від загальної кількості громадян Франції, що прийняла участь у виборах. На другому місці слідує «Республіканська партія» з результатом 21,5%, а трійку лідерів замикає «Національний фронт» колишнього  проросійського кандидата на пост президента Франції Марі Ле Пен з результатом усього 14%. Загалом явка виборців становила рекордно низькі як для Франції 48,71%.

Також читайте:  Президент закликав Парламент розглянути законопроект про медичну реформу до закінчення сесії

Після проведення другого туру виборів до нижньої палати парламенту, що відбудеться 18-го червня, президентській партії пророкують близько 400 місць в парламенті, при тому, що загальна кількість депутатів становить 577.

Таким чином «En Marche!» матиме найбільше представників в парламенті за весь час післявоєнної історії Франції.

Водночас, при такій довірі народу, президенту Франції Еммануелю Макрону відкриваються широкі можливості до впровадження нових реформ та своєї передвиборчої програми.

Зокрема пріоритетним завданням президент визначив зміну законодавства, що регулює сферу соціальних виплат у Франції, аргументуючи це тим, що воно занадто «м’яке» і заохочує безробітних, котрі звикли жити за рахунок виплат, що сплачують ті громадяни республіки, що працюють.

Також читайте:  Анна Київська "прибула" в Тулузу, Франція

Вже цієї осені, 24-го вересня, у Франції очікуються вибори до Сенату (вищої палати парламенту).