Президент Франції заявив про проведення зустрічі «нормандської четвірки»

0
547

Президент Франції Емануель Макрон повідомив в інтерв’ю ряду європейських видань про те, що проведення зустрічі у «нормандському форматі» повинно відбутися ще до саміту G20, котрий пройде вже в липні цього року в німецькому місті Гамбург.

Макрон заявив, що йому потрібно більше дізнатися про ситуацію на сході України, саме по тій причині він і хоче скликати лідерів України Росії та Німеччини.

Так як остання така зустріч проводилася минулого року у жовтні в столиці Німеччині Берліні, коли Емануель Макрон ще не був Президентом Франції, котру тоді представляв Франсуа Олланд.

Раніше помічник президента РФ Юрій Ушаков говорив, що така лідери країн «нормандської четвірки» проведуть телефонну розмову цього місяця.

Також читайте:  20-річчя з нагоди відновлення діяльності педагогічного ліцею з українською мовою викладання ім. Т.Шевченка

Українська сторона вже відреагувала на заяву Макрона, і у Міністерстві закордонних справ України повідомили про готовність прийняти участь у зустрічі.

Нагадаємо що 11-го червня, у Франції пройшов перший тур парламентських виборів.

Для України такий крок з боку Франції означає зацікавленість європейського співтовариства проблемою на сході держави, та підсумки зустрічі «нормандської четвірки» матимуть продовження вже на саміті G20.