Президент Польщі таки ветуватиме скандальні закони

0
344

Президент Польщі Анджей Дуда скористається своїм президентським правом і накладе вето на ухвалені Сеймом нові зміни в суддівській сфері. Дані закони викликали масу невдоволення та обурення серед польських громадян і спровокували масові протести по всій країні,

, котрі тривають і дотепер.

Сам Анджей Дуда пояснюючи своє рішення сказав, що він проти посилення державної влади над судами та суддями. Також Президент Польщі розповів про численні консультації з професійними юристами й назвав саме їхні аргументи основною причиною свого вето. Окрім цього Дуда нагадав, що суддівська реформа в Польщі триває і він є її прихильником, але додав, що реформа має бути «розумною».

Минулого тижня троє колишніх Президентів Польщі Броніслав Коморовський, Лех Валенса та Олександр Кваснєвський видали своє звернення до громадян Польщі, в котрому заявили, що в країні почнеться диктатура, якщо люди не зможуть домогтися скасування сумнівних суддівських законів.

Також читайте:  Конституційна комісія створила робочу групу з питань Автономної Республіки Крим

Також напередодні в Польщі було опубліковано результати нових соціологічних опитувань, котрі говорять про те, що рейтинг правлячої в Польщі партії «Право і справедливість», котра і проводить суддівську реформу, дещо знизився, але все ж таки найбільша кількість опитаних, а це 32% підтримали б її на виборах.