Президент звернувся з посланням. Основні тези

0
345

Традиційне щорічне звернення Президента України було озвучене Петром Порошенком за трибуною Верховної Ради України. Зазвичай лідери держави у цьому зверненні згадують досягнення вже пройденого політичного сезону та визначають пріоритети розвитку й принципові моменти для країни.

Стосовно найголовнішого питання, що хвилює усю країну – війни на Донбасі, то тут Порошенко розвіяв усі міфи, що стосуються скорого вирішення цієї проблеми. За словами Президента Росія не має намір звільняти окуповані території Донбасу та Криму, а тільки навпаки посилює свою військову присутність по всій лінії кордону. Вирішення проблеми Порошенко бачить виключно демократичним шляхом, називаючи більші військові можливості Росії перевагою. Також в промові зазначено, що активізація бойових дій унеможливить проведення в країні реформ.

Також читайте:  Україна запровадить біометричний контроль для громадян інших держав, які перетинають державний кордон

Те, що стосується Верховної Ради України  – недопущення перевиборів та запрошення списку  кандидатур на членів ЦВК вже в найближчому часі. Також Президент заявив, що ніколи не надасть права Верховній Раді обирати Президента і залишається прихильником парламентсько-президентської республіки. До самих депутатів Порошенко звернувся із закликом прийняти необхідні Конституційні зміни й нарешті скасувати депутатську недоторканість.

Щодо проведення реформ, то Президент вважає, що необхідно завершувати початі реформи, інакше Україна ризикує втрати свою державність. Економічний розвиток в державі Порошенко відзначає як позитивний зі стабільною щорічною тенденцією до розвитку та прискорення.