Програма міжнародних резиденцій ЕКСТЕР

0
50

Український інститут запускає програму міжнародних резиденцій ЕКСТЕР та оголошує перший опен-колл для українських митців, кураторів та арт-критиків! Серед партнерів програми — провідні резиденції сектору сучасного мистецтва в Австрії, Німеччині, Італії, Іспанії та США.

ЕКСТЕР — це довгострокова програма міжнародних резиденцій у сфері сучасного мистецтва, розроблена Українським інститутом. Для кожного фіналіста опен-коллу буде розроблено індивідуальну програму з огляду на його/її професійні запити, локальну специфіку та інституційний контекст.

Програма носить ім’я української мисткині Олександри Екстер (1882–1949) — знакової представниці світового авангарду, яка більшу частину життя мешкала в Києві. Витончена інтелектуалка, що володіла кількома європейськими мовами, вона подорожувала світом та спілкувалась з найвизначнішими митцями свого часу, будучи мостом між світом українського авангарду та новітнім мистецтвом Західної Європи. Ім’я Екстер, на честь якої названа програма, відображає прагнення Українського інституту розбудовувати міжнародні зв’язки у сфері актуального мистецтва та сприяти мобільності і професійному розвитку художників, кураторів і менеджерів.

Також читайте:  Путін навідався до Криму