Скандал навколо Південмашу: завод підозрюють в постачанні двигунів для ракет КНДР

0
474

Популярне американське видання The New York Times опублікувало статтю, в котрій йдеться про власне розслідування щодо можливості КНДР запуску балістичних ракет.

В публікації наводяться слова експерта з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Ельмана, котрий говорить про те, що успіх КНДР у запуску міжконтинентальних балістичних ракет в липні цього року полягає у появі нових двигунів, які найімовірніше були вироблені на українському заводі Південмаш та були продані на «чорному ринку». Також Ельман додав, що стурбований тим чи продовжують українці й зараз постачати корейцями свої двигуни.

Майкл Ельман також заявив, що шість років тому в Україні заарештували розвідників з Північної Кореї, котрі намагалися викрасти секретні матеріали, які стосуються ракетних комплексів, і додав, що північнокорейці поновили спроби заволодіти інформацією вже після революції в Україні. На даний момент засуджені розвідники відбувають покарання у колоніях міста Житомир та можуть вийти на свободу вже у 2018.

Також читайте:  Світові пристрасті навколо КНДР

Керівництво заводу всіляко відхрещується від звинувачень називаючи всі аргументи наведенні в статі недостовірними, а саму статтю суцільною провокацією, що базується на припущеннях некомпетентної людини.

Згодом сам Ельман написав на своїй сторінці у Twitter, що не звинувачує українську владу у причетності до постачання двигунів, а навпаки підкреслює той факт, що розвідники були засуджені Україною. Також Ельман написав, що Південмаш лише одне з багатьох можливих джерел згадавши потенціал Росії в цьому плані.