В Києві пройшов Міжнародний форум «Креативна Україна»

0
708

19 – 20 жовтня 2017 року у Києві в приміщення Київського Академічного Драматичного Театру на Подолі відбувся міжнародний форум «Креативна Україна».

Форум було присвячено такій темі як «Креативна економіка як рушійна сила зростання та сталого розвитку». Впродовж двох днів представники України та країн Європейського Союзу обмінювалися думками з приводу розвитку креативної економіки та її відгалужень, які б вплинули в якості позитивних факторів-поштовхів на шляху до подальшої, більш глибокої інтеграції нашої держави до спільного європейського простору. Про важливість згаданих пріоритетів свідчить високе представництво від України та від Європейського Союзу на цьому заході.

Від України із доповідями виступили віце-прем’єр-міністр Володимир Зубко та міністр культури Євген Нищук.  Європейський Союз на Форумі було представлено  Хьюгом Мінгареллі, головою представництва Європейського Союзу в Україні, та директором Директорату Культури та Креативності Європейської Комісії  Мішелем Ман’єром. Також, у форумі взяли участь представники культурних інституцій України та Європейського Союзу.

Також читайте:  Міжнародний форум «Креативна Україна»

Коментуючи роботу форуму, міністр культури України Є. Нищук зазначив, що «це перший в нашій країні форум, на якому обговорюються питання креативної економіки у її взаємодії із культурними інституціями…Адже і культура і економіка є взаємно пов’язаними і наші європейські партнери допомагають нам використовувати та розвивати цей зв’язок».

Окремо слід відзначити, що Форум відбувався у доволі-таки складний період, коли у відносинах із сусідніми країнами ЄС ми маємо певні непорозуміння через « Закон про Освіту» і тому за словами заступниці міністра економічного розвитку України Наталії Микольської саме цьому згаданий Форум є вкрай важливим для нашої держави: «… Подібне зібрання неодмінно вплине в якості позитивного  чинника на залучення інвестицій до нашої економіки…Не думаю, що ті непорозуміння, які викликав Закон про Освіту, якось перешкодять цьому…».

З українськими урядовцями згодні європейські учасники Форуму.  Пан Філіп Керн, Генеральний Директор KEA European Affairs (Брюссель, Бельгія) наголосив на тому, що: «Ваша країна має величезний потенціал галузі креативної економіки. Шкода, що ви поки що не використовуєте його у повній мірі. Сподіваюсь, що наш Форум своєрідну дорожню карту для Вас у правильному розставленні тих орієнтирів, які і є необхідними задля побудови правильних креативних стратегій».

Представниця Литви, Директор Бюро Креативна Європа при Інституті Культури Литви Егле Дельтувайте впевнена в тому, що: «… звичаєвий для країн ЄС тандем креативної економіки та культури має запрацювати та неодмінно запрацює в Україні…Принаймні, я вірю в це…»

Керівник Національного Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, Юлія Федів наголосила на «…важливості вступу представників українських культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій до європейських мереж та платформ з метою налагодження тісних контактів з європейськими колегами та розвитку спільних інноваційних проектів».