В Лівані відбувся фестиваль української культури

0

У період з 8 по 23 травня 2019р. у Лівані під патронатом Міністерства культури Лівану та за сприяння Посольства України у Лівані пройде Фестиваль української культури. Фестиваль прийматимуть мистецькі та історичні майданчики у містахБейрут, Біблос, Захлє, Тріполі та Сайда. Метою фестивалю є презентація України та її багатогранної культури й історичних традицій, знайомство з найкращими зразками пісенного, музичного та образотворчого мистецтв, показ сучасної України як країни, яка є духовно близькою до Лівану та є частиною єдиного світового цивілізаційного простору. Фестиваль покликаний сприяти взаємозбагаченню української та ліванської культур, а також зміцненню двосторонніх зв’язків.

Протягом двох тижнів гості Фестивалю матимуть змогу відчути атмосферу та колорит різнобарвного українського духовного простору. В рамках цього масштабного культурного проекту пройдуть мистецька виставка сучасних українських художників «Україна від Трипілля до сьогодення» (відкриття фестивалю),  фотовиставка українського та ліванського фотографів О.Клименка та Б.Лахуда «Український Донбас», інаугурація Українського скверу зі скульптурою українського скульптора М.Горлового «Материнство» та пам’ятним знаком українському мандрівникові та письменнику В.Григоровичу-Барському, парад українських вишиванок, концерти відомих українських гуртів «Шпилясті Кобзарі», «Козацька Хорея», «Онуки», виставка-ярмарок творів народного мистецтва та презентація української кухні.

Також читайте:  Війна проти України та Мінський процес

Кульмінацією та перлиною свята української культури беззаперечно стане концерт відомої української співачки, переможниці пісенного конкурсу «Євробачення» Джамали у Казіно дю Лібан. Це буде перший її концерт на Близькому Сході. Гості феєричного дійства матимуть змогу насолодитися неперевершеним тембром голосу співачки, оригінальним стилем виконання українських та кримськотатрських пісень, переконатися у таланті світового рівня  та  творчому багатстві України.

Усі заходи фестивалю висвітлюватимуться провідними ліванськими телевізійними, друкованими та електронними ЗМІ.

Фестиваль стає можливим завдяки підтримці партнерів та спонсорів: Національна спілка художників України, Ліванська академія мистецтв, мерії міст Біблос та Захлє, НГО «Українська громада в Лівані», «Український культурний цент», Культурний Сафаді Центр у Тріполі, Клуб ліванських випускників ВНЗ України, Казіно дю Лібан, готель Рабіє Mарін, авіакомпанія «Браво».

Також читайте:  Трамп висунув звинувачення Україні через його виборчу кампанію