В Україні стартує масштабна благодійна програма «Подушка добра»

0
841

В Україні будуть створені сучасні соціально-реабілітаційні та паліативні  центри зі своєю інфраструктурою і технологічними інноваціями, що базуватимуться на досвіді кращих європейських систем з адаптації і розвитку дітей-сиріт та дітей з особливими потребами.

У рамках програми Президента України щодо захисту прав сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, за підтримки уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби , Міністра культури Євгена Нищука , КМДА та Макарівської РА у 2018 році стартує масштабна благодійна програма «Подушка добра».

Одна з головних цілей благодійної програми – створення сучасних соціально-реабілітаційних і паліативних центрів зі своєю інфраструктурою і технологічними інноваціями, що  базуватимуться на досвіді кращих європейських систем з адаптації і розвитку дітей-сиріт, дітей з особливими потребами (ДЦП, порушеннях аутистичного спектру, дефіциті уваги та гіперактивності).

Перший таких заклад планується відкрити на базі Запорізького обласного спеціалізованого будинка дитини «Сонечко». Працівники закладу вже мають багатий досвід комплексної реабілітаційної допомоги. А навесні почнеться навчання спеціалістів найсучастнішим світовим методам адаптації і розвитку дітей-сиріт та дітей з особливими потребами.

Також читайте:  Галактика культури сучасної Піднебесної. Розвиток китайсько-українських культурних взаємин

Дані теми обговорювались  5 березня під час круглого стола в УНІАН.

Серед запрошених до участі : директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикоунов, засновник благодійної програми «Подушка добра» Анна –Вікторія Воронцова , президент International Diplomatic council in Ukraine, співзасновник благодійної програми «Подушка добра» Вікторія Ліснича, голова Районної Ради Макарова Олександр Гулак  , відомий психолог-експерт проектів на телеканалах «Інтер», СТБ, «1+1»  Орест Шупенюк,  засновник  освітнього проекту Fenomen, автор жіночого освітнього блогу, Місіс Україна –  2013 Світлана Свердлікова ,  депутат Київради, лідер руху «Соціальна справедливість» Алла Шлапак, керівник відділу розвитку медичного центру «Особливі», дитячий невролог, дитячий психіатр, бобат-лікар Ірина Гордієнко, психолог, експерт проектів на телеканалах Ua.Перший, «Інтер», СТБ, ICTV, «1 + 1», Новому каналі Тетяна Ларіна,  голова благодійного фонду «Місія SOS», засновник першого всеукраїнського форуму реабілітологів «Надія на життя» Наталія Ткаченко-Ритвіна,  голова благодійного фонду «MANUS DEI» Андрій Доценко, відомий дизайнер інтер’єрів, Місіс Queen VOAA Universe-2017, Місіс Земля Україна – 2017, автор соцiальної акцiї «Макарiв-Fest» Ірина Рибачук,  кандидат психологічних наук, медичний психолог, Президент Асоціації незалежних телеекспертів України, експерт ток-шоу “Говорить Україна” Наталія Бугайова, головний лікар  будинку дитини “Сонечко” м. Запоріжжя Олена Лебедєва ,Голова медичного департаменту БФ “Подушка добра” Яна Югай.

Також читайте:  50 років Світовому Конгресу Українців - Привітання Президента України

«Згідно з новою президентською програмою замість звичайних сиротинців з’являться дитячі будинки сімейного типу. Але на етапі реформування як ніколи гостро відчувається потреба в додаткових ресурсах, введенні нових корекційних програм та методів, в навчанні спеціалістів, батьків-вихователів сімейних дитбудинків і батьків дітей з особливими потребами та багато іншого. І саме ці завдання ми можемо вирішити завдяки «Подушці добра», – акцентують засновниці програми Анна-Вікторія Воронцова та Вікторія Ліснича.

В рамках благодійної програми також планується низка заходів в усіх регіонах України, яка допоможе створити нову традицію та згуртувати громади, губернаторів, регіони та міста заради великої мети: подарувати сімейне тепло кожній сироті. Першою регіональною ластівкою цієї глобальної соціальної акції став «Макарів-FEST».  Його провела Queen of VOAA Universe, «Місіс Земля -2017» Ірина Рибачук з метою збору коштів на покупку багатофункціонального ліжка для пологів для міської лікарні смт Макарів.  До цього, якщо виникав ризик для здоров’я породіллі і немовляти, доводилося перевозити жінку в Київ.  Фестиваль підтримали городяни та благодійний фонд «MANUS DEI», який купив для Макарівській лікарні таке ліжко і вже напередодні 8 березня з його допомогою народиться маленька крихітка.

Також читайте:  В Буркіна-Фасо теракт: вбито 17 людей

Хлопчик чи дівчинка – не важливо, головне здоровий малюк!  Як бачите, українці можуть домогтися всього – якщо об’єднають зусилля. А ми пропонуємо зробити це на благо самого цінного – щастя і здоров’я дітей, бо саме з них формується майбутнє нашої країни.

Кожна дитина заслуговує на сім’ю! Це рідкісна можливість для фахівців в області дитячого розвитку, державних та громадських діячів зібратися за одним столом і на високому професійному рівні обговорити проблеми роботи з сиротами і  дітьми з порушеннями розвитку, а також питання їх інтеграції в суспільстві.