Виставка Японських ляльок в Україні

0
992

В рамках року Японії в Україні з 25 серпня по 17 вересня в Національному музеї історії України проходить міжнародна виставка японських ляльок. Організатор виставки – посольство Японії в Україні з Українсько-Японським центром.

В Японії естетика високо цінується в будь-якій сфері життя, а виготовлення традиційної ляльки стало тут справжнім мистецтвом. Витончені лінії, переходи кольору, досконала форма, ошатне вбрання – все це деталі, які майстерно створюють неповторні образи ляльок та їх розмаїття. В колекції, представленій на виставці, близько сотні ляльок, – це найбільш яскраві та характерні взірці, різні за способом створення, тематикою, регіональними особливостями. Відвідувачі мають можливість помилуватися імператорськими ляльками, ляльками-воїнами, ляльками на свято дівчаток та свято хлопчиків, ляльками «кімекомі» і «кокеші», ігровими та обрядовими ляльками.

Також читайте:  До України приїде діаспора зі всього світу

Історія ляльки в Японії досить давня, перші ляльки відносяться до періоду, який датують приблизно 3 тисячі років до н.е. Починаючи з епохи Едо форма ляльок почала вдосконалюватись, їх роль стала набагато важливішою, почали виготовлятись різні види ляльок. Поступово все більше розвивалось мистецтво створення ляльки, а їх наряджанню, милуванню ними стало надаватися надзвичайно важливе значення. Це, в свою чергу, сприяло покращенню матеріалу та вдосконаленню майстерності, спричинило виникнення неповторних ляльок в кожній місцевості, і, можна сказати, заклало основу для сьогоденної багатої культури традиційних ляльок.

Матеріалом для виготовлення японської ляльки може слугувати дерево, папір, тканина, глина. Застосовуючи найрізноманітніші техніки та методи, були створені спокійна виразність та багатий колір, таким чином, зробивши ляльку не просто дитячою іграшкою, а однією з галузей образотворчого мистецтва, неповторним жанром серед інших ремесл.