14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

0
784
YES © 2017. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін.

14 вересня у Києві розпочала роботу 14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Основні теми форуму зосередяться на глобальних питаннях, таких як зрушення у геополітичному розподілі сил та зміни в світовій економіці. Окрему увагу буде приділено політиці нової американської адміністрації, глобальній безпеці, проблемам кібербезпеки, популізму та енергетичної безпеки.

Відкриття 14-ї щорічної зустрічі YES відбулося на Бессарабському ринку, захоплюючому місці в центрі Києва, аби показати місто як одну з найбільш вражаючих європейських столиць. У «Бессарабці», традиційному критому ринку, збудованому у 1912 році, останнім часом з’явилися лавки з вуличною їжею та інші магазини.

Віктор Пінчук, засновник та член Правління Ялтинської Європейської Стратегії: «Зустріч YES – це місце, де глобальні та українські лідери можуть дати оцінку змінам у світі та їх значенню для України, а також запропонувати нові ідеї. Форум став щорічним місцем зустрічі, об’єднуючи разом провідних світових мислителів та тих, хто змінює Україну. Ми переконані, що він робить вагомий внесок у підтримку позиціонування України в світі і започатковує необхідні дискусії в Україні, а також між українцями та їхніми міжнародними партнерами».

Александр Кваснєвський, голова Правління Ялтинської Європейської Стратегії, президент Польщі (1995-2005 рр): «Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші та найстрімкіші перетворення за всю історію існування. Проблема у тому, що глобальний світ, до якого вона прагне доєднатися, теж не перебуває у спокої – він стає рухливим та час від часу – непередбачуваним. Чи зможе Україна синхронізуватися із глобальними трансформаціями і стане прикладом для решти країн, що знаходяться у стані переходу? Відповідь можна знайти лише тут, у Києві. І лише за допомогою глобального погляду на виклики і перспективи, які постали перед Україною».

Рішуче проведення реформ – ключ до успіху столиці та всієї України, заявив мер Києва Віталій Кличко на 14-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

Також читайте:  Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії

«Україна вже 4-й рік протистоїть військовій агресії – окупований Крим, на сході країни гинуть наші захисники. Але це не повинно зупиняти нас, зупиняти реформи й перетворення, боротьбу проти корупції, розвиток наших міст. Тільки відчутні зміни – наш ключ до успіху у вирішенні глобальних проблем», – сказав мер столиці.

Віталій Кличко підкреслив, що саме столиця має показати приклад іншим регіонам країни.

Незалежна Україна з вільними людьми – мета, до якої варто прагнути, заявив Президент Польщі (1995-2005), Голова Ради YES Александр Кваснєвський на 14-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

Багато років діяльності YES, питання свободи людей – ключове серед обговорюваних. Це обговорення ми продовжимо і найближчими днями. Наше бажання, наша мрія, наше прагнення – бачити вільну та незалежну Україну в сім’ї вільних народів“, – сказав він.

Також читайте:  Бізнес Зустріч Підприємців «New Communication»

А. Кваснєвський додав, що Бесарабський ринок, де проходить церемонія відкриття YES, втілює прагнення українських людей до свободи за будь-яких обставин.

Серед учасників панельних дискусій: старший партнер FreemanSpogli Institute for International Studies Стенфордського університету Майкл Макфол; міністр оборони США (2006-2011) Роберт Гейтс; Державний секретар у справах Європи та Америки Міністерства закордонних справ Великої Британії Алан Дункан; міністр закордонних справ України Павло Клімкін; Член Палати представників США Уіл Хьорд; екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк; голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер; генеральний секретар НАТО (2009-2014) та член Правління YES Андерс Фог Расмуссен; голова меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров; спеціальний представник державного департаменту Сполучених Штатів на переговорах з питань України Курт Волкер; колишній Президент України (1994-2004) роках Леонід Кучма.