Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук

0
597

Україна рухається до повного членства в ЄС та НАТО

«Наше історичне місце в об’єднаній європейські родині й трансатлантичному західному альянсі. Наш поклик – стати східним кордоном європейської цивілізації. Ми прямуємо до повного членства в ЄС і повного членства в НАТО», – сказав Президент України.

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Україна де-факто стала кордоном об’єднаної Європи. Сьогодні ми знову виконуємо свою тисячолітню місію оборони нашої спільного європейського дому від загроз, що йдуть зі сходу. Сотні тисяч українців беруть до рук зброю не лише боронити свободу й незалежність своєї країни, а також безпеку всієї Європи й наші спільні цінності. Ніхто в історії ЄС не платив такої високої й кривавої ціни за перспективу перебування в європейській спільноті», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо що 14 вересня 2017 року відбулося відкриття 14-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Україна повинна не втрачати віру в повернення Криму і має шукати прагматичні шляхи для цього

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Наприкінці найбільшого єврейського свята євреї кажуть: «Побачимося наступного року в Єрусалимі». Ця традиція діє відколи у євреїв не було власної держави, вони не знали, коли повернуться до Єрусалиму, але при цьому ніколи не втрачали віри. У мене є пропозиція – встановімо традицію й ми – по завершенні нашої конференції будемо говорити: «До наступного року у Ялті». А тим часом спробуємо знайти прагматичні способи повернутися туди», – сказав Віктор Пінчук.

Миротворці на всій території окупованого Донбасу стануть гарантом виконання Мінських домовленостей

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Ми хочемо миру. Саме тому ми дуже зосереджені на тому, щоб втілити наше уже дворічне починання, щодо миротворців на Донбасі. На всій території окупованого Донбасу разом з контролем над російсько-українським кордоном, щоб не було впливу російських військових, російської зброї та боєприпасів – щоб мир повернувся на Донбас”, – сказав Петро Порошенко.

“В чому була проблема “Мінську”? В Росії немає плану його реалізації і в нас немає ніяких гарантій, що Росія дотримається свого слова. Ми пропонуємо в Нормандському форматі дорожню карту – послідовність і гарантії виконання. Саме миротворці можуть стати тим інструментом, який зробить так, що дорожня карта буде реалізована, а безпековий пакет все ж буде втілено. Це найважливіша частина стратегії повернення українського суверенітету на територію Донбасу”, – резюмував він.

Україна істотно просунулася у подоланні корупції

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Безперечно, ситуація істотно поліпшилася, якщо взяти будь-яку галузь, в якій можлива корупція. Наприклад, енергетика, закупівля газу у Росії – ми майже два роки жодного кубометру газу не закуповуємо в Росії. Ми запустили дуже дієвий механізм компенсації ПДВ – вчора я мав зустріч з діловими колами і відчув цілком інший настрій”, – сказав Президент.

Петро Порошенко додав, що бачить ентузіазм ділових кіл щодо інвестування в Україну.

Також читайте:  Форум молодих лідерів. Ялтинська Європейська Стратегія. Фото

“У бізнесу, міжнародних кіл відчувається інвестиційний ентузіазм – вони планують до 30% збільшити свої інвестиції в Україну. Всі фонди, що були створені, а їх п’ять, наскільки я пам’ятаю, – вони наповнені”, – сказав він.

Віце-президент Єврокомісії: продовження транзиту газу через Україну після 2020 року

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Україна має величезний потенціал, щоб стати енергетичним хабом. Я маю наголосити, що проводження важливого транзиту газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського Союзу», – сказав Марош Шефчович.

Марош Шефчович відзначив прогрес України в очищенні банківської сфери та переходу до економічного росту.

«Найкраща відповідь на ситуацію на сході, найкращий рецепт для успіху – це розбудова потужної демократичної й квітучої України, країни яка має стати зразком для своїх сусідів», – резюмував Марош Шефчович.

Україна більше не може відкладати реформи

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Україна повинна йти до сталого розвитку – для цього потрібно демонтувати останні перешкоди до інвестицій. Ви маєте покращувати бізнес-клімат. Більше того, Україна не має змоги далі відкладати реформи, реструктуризувати економіку потрібно негайно”, – сказав Сума Чакрабарті Президент ЄБРР.

Сума Чакрабарті підкреслив: що чим більший поступ демонструватиме Україна, тим більше інвестицій вона отримає. “Потрібно знову запустити “двигун” реформ, дати новий поштовх!”, – пiдсумував він.

Вводити миротворчі сили на Донбас можна за умови контролю ними зовнішнього кордону

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Зараз потрібно пересвідчитися, що ця пропозиція не є якоюсь пасткою. Має бути чітко визначено, що це свого роду кордон, він має бути суцільним – особливо коли йдеться про зовнішні межі. Ми маємо переконатися в ефективності пропонованих заходів”, – сказав Джон Керрі.

В рамках 14-тої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука, Джон Керрі також прочитає лекцію для студентів на тему “Чи може дипломатія подолати виклики нового світу?”.

Мінський процес потрібно перезавантажити

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Британія й Америка дуже важливу роль відіграли в тому, щоб у скрутні часи допомогти Україні. Як розвиватимуться події далі? «Мінськ» не працює. Ми маємо перезапустити мінський процес, необхідно досягти відведення важкого озброєння, повернути Україні контроль над українсько-російським кордоном», – зазначив екс-прем’єр Великобританії Девід Камерон.

«Якщо ми візьмемо Україну, то після проведення референдуму по Brexit, було більше зустрічей на міністерському рівні, більше допомоги Україні від Британії», – підсумував Девід Камерон.

Процес вступу України до ЄС необхідно розпочинати вже зараз

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Я вірю, що найкращий спосіб, в який можна реагувати на занепад Заходу – зібратися і зробити потужний крок вперед, щоб Європа обійняла Україну, а Україна – Європу. Я вважаю, що питання початку вступу України до ЄС сьогодні є більш нагальним, аніж будь-коли”, – сказав директор La Règle du Jeu Бернар-Анрі Леві.

Також читайте:  Бізнес зустріч Україна – Китай. 24.09.2018 р. БЦ "Сенатор"

Він додав, що “свіжа кров”, влита до об’єднаної Європи, може дати їй нове життя.

“Економічно, 45 мільйонів нових європейських громадян – це трохи більше, ніж 10% самого європейського населення. Це було б дуже добре! Стратегічно, якщо ви подивитеся на мапу Європи … Україна може бути найкращим щитом, глибинною стратегією та захистом для Європи”, – підкреслив він.

Рішення Конгресу щодо антиросійських санкцій було помилковим

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Я гадаю, що великою помилкою Конгресу було ухвалити те рішення щодо санкцій. Це, по суті, позбавляє будь-якого шляху назад, залишає адміністрації Трампа дуже мало простору для маневру: знизити тиск на Росію й напругу між США і Росією. Це була помилка, оскільки перспектива поліпшення відносин дуже віддаляється», – зазначив колишній міністр оборони США (2006-2011) Роберт Гейтс.

Колишній очільник міністерства оброни США переконаний, що Дональд Трамп, заступаючи на посаду президента, дійсно хотів поліпшити відносини з Росією, але на той час Володимир Путін вже зробив ряд кроків, що унеможливили нормалізацію стосунків

Росії доведеться піти з Донбасу та Криму

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Мені здається, що світ не відступиться. Особистість Путіна така, що для нього майже неможливо діяти по-іншому, окрім як вороже. Тиск буде сильнішим, буде все більше хвиль санкцій. Швидше за все, Україні буде надано оборонне озброєння – все це збільшуватиме ціну протистояння для Путіна. Він спочатку програє на сході України, потім – в Криму”, – сказав 50-й Спікер Палати Представників Конгресу США, Ньют Гінгріч.

“Це не призводить до величі і робить їх все більш ізольованими. Може 3, може 5 років до повернення сходу України – настане момент, коли ця ізоляція стане для Росії нестерпною”, – вважає Ньют Гінгріч.

Необхідно переконати Китай змінити ставлення до режиму в Північній Кореї

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Нам потрібно працювати над тим, щоб китайці змінили ставлення до того, що робить Кім Чен Ин. Щоб вони, з одного боку, побачили, який у них страшенно нестабільний і небезпечний сусід, а з іншого – що політика Північної Кореї веде до збільшення кількості американських військових в регіоні», – сказав екс-прем’єр-міністр Великої Британії (2010-2016) Девід Камерон.

«Те, що робить Кім Чен Ин, частково спрямовано й проти Китаю, так само як і проти нас. Я гадаю, що китайці можуть змусити його робити те, чого він не бажає. Китайцям потрібно пояснити – нам доведеться нарощувати оборону проти Північної Кореї, а це буде загрозою і для них, принаймні, так вони це будуть розглядати», – додав Роберт Гейтс.

Правоохоронцям слід надати більше повноважень в сфері кібербезпеки

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“Мені здається, що правоохоронці мають отримати значно більше повноважень для здійснення моніторингу та інших дій на підставі законів. Саме тому потрібні відповідні закони”, – сказав засновник та президент Firmitas Cyber Solutions Рамі Ефраті на 14-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Також читайте:  В Києві пройшла перша нетворкінг-зустріч всіх учасників американської програми IVLP

Я хочу щоб мої онуки жили безпечно й мали приватність. Хочу, щоб вони не стали жертвою нападу. Я б схилявся до безпеки”, – підсумував він.

Санкції проти Росії збережуться, але розраховувати на повну її ізоляцію на варто

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“В Путіна є докази того, що рано чи пізно від санкцій втомлюються. Цього разу, щоправда, є відмінності – дуже велика підтримка санкцій, в тому числі з боку Ангели Меркель. США провадять таку політику, що адміністрація президента зовсім не може впливати на санкції. Тому, якщо Путін вважає, що все це скоро минеться, то він, напевне, не має рації”, – сказала 66-та Державний секретар США (2005-2009) Кондоліза Райс.

“Українцям хочу сказати: поки є час – використовуйте його на те, щоб зміцнювати енергетичну незалежність, щоб формувати гарний образ в очах населення східних областей. Одним словом – не сидіть і не чекайте, поки міжнародна спільнота назавжди ізолює Росію, цього не станеться, бо вона залишається важливою країною”, – підсумувала вона.

Збереження транзиту газу – питання безпеки, а не лише економіки

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук«Якщо зараз збудують «Північний потік-2», ми будемо в небезпеці не тільки з економічної точки зору, але й з безпекової. Я переконаний, що це одна з речей, які враховує Путін, якщо він спробує захопити Україну повністю – що станеться з експортом газу, чи зможуть вони пережити повноцінну війну? І якщо відповідь ні – а зараз відповідь ні – то це один зі стримуючих елементів», – сказав Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Під час дискусії 66-та Державний секретар США (2005-2009) Кондоліза Райс назвала «Північний потік-2» загрозою для сталого розвитку Європи. «Північний потік-2 – це проблема. Якби це був суто економічний проект – було би інакше, але це не так», – зазначила Кондоліза Райс.

Виборча реформа застрягла

Другий день 14-ої Щорічної зустрічі YES. Петро Порошенко. Віктор Пінчук“В 2014 році ми готували 18 реформ, одна з них – реформа виборів. Це була одна з 10 пріоритетних реформ в рамках асоціації з ЄС. Я тоді працював в Раді реформ і мені влаштували “холодний душ” всі члени парламенту: “Ти що, збираєшся це зробити через Адміністрацію президента? Ми цього не дозволимо!” … Наразі якісь реформи йдуть повільно, якісь швидше, але виборча реформа, по-суті, застрягла”, – сказав заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

“Їм важко про це нагадувати – їх обрали, у них є певний рівень, недоторканість. Але, я думаю, це завдання, яке потрібно вирішити саме в парламенті”, – резюмував він.