Ірма Вітовська-Ванца – “Для мене Анна Київська – приклад успішної, модерної українки”

0
518

21 червня 2018 року у відкритому просторі перед МЗС України, вкотре відбудеться МЗС Open Air 2018. Цього разу нашим гостям буде представлено трагічну і водночас величну історію Едігни, доньки Анни Київської та короля Франції Генріха І, онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого, яка у своєму прагненні реалізувати себе як особистість випередила свій час. Над створенням перформансу протягом трьох років працювала талановита команда однодумців, авторів всім нам відомого фестивалю «Anne de Kyiv Fest». Тож ми хочемо представити вам, нашим майбутнім гостям, творчий колектив.

Отже, знайомтесь – Ірма Вітовська-Ванца, виконавиця ролі королеви Франції Анни Київської, матері Едігни. Про свою героїню акторка каже: «Для мене Анна Київська – приклад успішної, модерної українки, яка творила власну долю, не зважаючи на обставини!»

Також читайте:  Український військовий в японських ілюстраціях

Пані Ірма – зірка українського театру і кіно з блискучим акторським талантом, заслужена артистка України, лауреат премії «Київська пектораль», «Телетріумф». Однак, важливою частиною її життя є громадська діяльність. Актриса активно займається волонтерством та розбудовує паліативну дитячу систему в Україні. Вона учасник соціально-громадських програм «Діти вулиці» та «StopБіль», ініціатор благодійного арт-проекту «Оскар і Рожева Пані», мета якого – збір коштів на потреби невиліковно хворих дітей. Крім того, більшу частину гонорару за зйомки у фільмі «Пограбування по-жіночому» акторка віддала на лікування поранених у АТО.
Від початку російської агресії пані Ірма категорично відмовилася працювати з «російським форматом і з російськомовним форматом, який буде продаватись в Росію» та закликає колег долучитися до цієї ініціативи: «Це мій фронт, на якому я відстою до кінця», – каже Ірма.

Також читайте:  Українські військові в стилі манга. Фото

На фото – Ірма Вітовська–Ванца під час допрем’єрного читання вистави «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І». «Французький інститут в Україні», Київ.