«Коронація слова», як знак якості новітньої української літератури

0
417

5 червня 2018 року о 15:00 в УКРІНФОРМІ відбудеться прес-конференція, присвячена:

  • 18-ій Урочистій Церемонії нагородження «Коронація слова» 7 червня 2018, яка відбудеться в Колонній Залі КМДА, Хрещатик, 36
  • та вперше, Церемонія нагородження «Молодої КороНації» 14 червня 2018, яка відбудеться в Київському Палаці дітей та юнацтва, вул. І. Мазепи, 13.

Вхід за запрошеннями.  Відкрита реєстрація.

У прес-конференції візьмуть участь:

Юрій Логуш, Тетяна Логуш  — засновники Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»;

Тетяна Гузенко — начальник Управління інформаційної політики та комунікацій Департаменту суспільких комунікацій КМДА;

Богдан Батрух — меценат Конкурсу;

Міла Іванцова — українська письменниця, журналіст, перекладач, «Золотий письменник України». Багаторазова лауреатка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»;

Олексій Сергієнко — начальник відділу гуманітарної політики Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України;

Здобутки Конкурсу вражають. Нові імена в літературі, нові жанри, нові спецвідзнаки (інклюзія, право), нові фільми, мультфільм. Спільно із Центром мистецтв Нового українського театру (керівник Віталій Кіно) провели перший міжнародний фестиваль «Нова п’єса».

Також читайте:  В Києві святкували День Короля Бельгії

Твори кількох «коронаційних» авторів-переможців внесені до шкільної програми позакласного читання. Усе це стало можливим завдяки багаторічній плідній співпраці та підтримці Міністерства освіти і науки України.

Визначною подією цьогорічного Міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова» є заснування масштабного літературного проекту «Молода КороНація».

Новий конкурс має надважливу місію — показати всі обрії вітчизняної дитячої літератури, розкрити нерозвіданий літературний потенціал у молоді та привернути увагу до проблем підлітків через їх вираження у письмовому слові (булінг, (НЕ)інклюзивність шкіл, проблеми з батьками та ін.). Трансформація дитячої номінації Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» викликана підвищеним інтересом до дитячої літератури. У зв’язку з цим, засновниками Конкурсу Тетяною та Юрією Логушами було прийняте рішення розширити спектр дитячої номінації, створивши якісно новий літературний конкурс. Заохотити таким чином до письменництва самих дітей та залучити дітей, як експертів «дитячого слова». Виокремлені такі номінації: Дорослі для дітей; Діти для дорослих; Діти для дітей.

Про конкурс:

В оцінках літературознавців (напр. Академіка М.Жулинського Директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України): “«Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури після «Розстріляного Відродження» 1920-1930-их рр., та «Шестидесятників» 1960-их рр.”

Також читайте:  Хюррем Султан - вплив на турецьку історію, сімейне життя та життя у палаці, службу державі

«Коронація слова»: «Унікальний мультикультурний проект, якому немає аналогів у світі (за словами Пауло Коельо)

  • Конкурс не для виданих книжок – конкурс на невидані раніше рукописи
  • Відкритий для всіх – відомих авторів і початківців, конкурс для майбутніх бестселерів- для захоплючої і конкурентної сучасної літератури
  • До співучасті щороку запрошуються:– прозаїки, видавці, дистрибютери, книгарні, кіноматографи, телевізійники, театри, продюсери, поети, композитори, медіа, науковці, світ бінесу…
  • Для лауреатів надаються грошові премії для заохочення професійності і розвитку творчості
  • Конкурс міжнародний – об’єднує письменників України і діаспори
  • Виконує надважливу соціально-відповідальну місію для України – розвиваючи літературу, кіно, телебачення, театр та пісню, як для дорослих так і для дітей.

Титул нової Відзнаки Золотого письменника України» – новий етап розквіту української літератури. У рамках конкурсу, на Церемонії нагородження, відбудеться вшанування та відзначення письменників, чий успіх та визнання людей підніс їх до найвищого статусу письменника — «Золотого письменника України», твори яких видані в Україні та поза її межами, накладами друкованих творів понад 100 тисяч примірників.

Також читайте:  В Києві святкували 100-річчя Естонії, Латвії та Литви

Міжнародний відкритий Літературний конкурс «Коронація слова», історія успіху якого вже 18 років, є найпрестижнішим українським конкурсом, відкрив безліч нових імен, сере яких : Люко Дашвар, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Володимир Лис, Галина Вдовиченко, Наталка і Олександр Шевченки, Анна Багряна, Максим Кідрук, Марина Гримич, Олесій Волков, Міла Іванцова, Маріанна Малина, Юрій Сорока, Василь Шкляр, Богдан Коломійчук, Марія Матіос, Вікторія Гранецька, Андрій Кокотюха, Марія і Сергій Дяченки, Світлана Талан, Кіра Малко та ін.

За кіносценаріями та романами лауреатів «Коронації слова» відзнято більше 30 фільмів. Серед найвідоміших: «Червоний» , «Будинок “Слово”» «Ґудзик», «Гніздо горлиці», «Повзе змія», «Темна вода», «Століття Якова, «Борода», «Екс», Катерина.

Контактна особа: Катерина Кадер — 096-962-83-04, 0504690343

Медіа-координатор Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»