Святкування 97-у річниці Варшавської битви

0
480

15 серпня, у 97-у річницю Варшавської битви, коли польські і українські солдати спільно захищали свої Батьківщини перед більшовицькою навалою, поклали квіти на могилах польських та українських солдатів війни 1920 р.

За ініціативою відомого польського громадського і державного діяча Кшиштофа Становського біля могил воїнів армії Української Народної Республіки на православному кладовищі в Люблині зібралися поляки і українці. щоб спільно вшанувати пам’ять союзників у війні 1920 р.

Серед зібраних були зокрема Барбара і Кшиштоф Становські з сім’єю, голова Фонду менеджерських ініціатив Павел Прокоп, колишня головна редактор „Gazety Wyborczej w Lublinie” Малґожата Бєлєцька-Голда. Був представник Генерального консульства України в Люблині консул Артем Валах. Прибули члени української громади Люблина, зокрема голова Українського Товариства Григорій Купріянович і секретар Андрій Савенець з сім’ями, а також представник українського студентства Люблина Михайло Шахмат.

Поруч польського і українського прапорів К. Становський нагадав вклад 15-тисячної української армії під проводом Головного Отамана Симона Петлюри у перемогу над Червоною Армією в серпні 1920 р. Згадав, зокрема, полковника армії УНР Марка Безручка, який був комадирем оборони Замостя.

Біля пам’ятника воїнам армії УНР покладено вінки та засвічено лампади. Вознесли також заупокійну молитву.

За ініціативою української громади зібрані спільно подалися до могил польських воїнів, які загинули у війні 1920 р. Зі словом до присутніх звернувся голова Українського Товариства Г. Купріянович, якй підкреслив, що ми зобов’язані пам’ятати про своїх союзників. Нагадав, що польські і українські солдати спільно боролися «за нашу і вашу свободу» і на цьому фундаменті потрібно будувати польсько-українські стосунки.

На могилах польських солдатів покладено вінок і запалено лампади, вознесли молитву…