У світі згадують роковини збитого МН17

0
521

Жахлива трагедія трапилася рівно три роки тому, 17-го липня 2014-го року. Тоді на території України, біля окупованого сепаратистами міста Торез Донецької області було збито пасажирський літак Boing 777, котрий летів із Нідерландів по маршруту Амстердам — Куала-Лумпур. На борту знаходилось 298 людей, усі вони загинули.

Ця трагедія сколихнула увесь світ. До посольств Нідерландів, оскільки більш пасажирів літака були громадянами Нідерландів, у багатьох країнах небайдужі люди зносили квіті та запалювали свічки.

В експертному середовищі одразу почали говорити про те, що літак збили саме бойовики, котрі перебували на окупованій території. Також про це свідчив той факт, що після того як було збито МН17 в одній із сепаратистських груп у соціальній мережі «Вконтакте»  з’явилося повідомлення в котрому бойовики хвалилися тим, що збили біля Тореза українське військове повітряне судно. Після того як від ЗМІ почали надходити повідомлення про те, що зник пасажирський Boing повідомлення у групі видалили.

Також читайте:  Посол Індії провів дипломатичний прийом на честь 70-му Дню Республіки Індії

В перші ж дні після трагедії Президент України Петро Порошенко надав усю повноту прав на розслідування цієї справи стороні Нідерландів. Спеціально перед роковинами трагедії дослідницька група Bellingcat представила свою доповідь у висновку якої йдеться про те, що 17-го липня 2014-го року пасажирський літак МН17 збили за допомогою зенітно-ракетного комплексу «Бук 332», що належав збройним силам Росії.

Президент Порошенко також згадав події трирічної давнини, і написав що Нідерланди обов’язково покарають винуватців трагедії чим доведуть, що завжди потрібно відповідати за свої вчинки. Тим часом у Гаазі біля посольства РФ громадяни Нідерландів, що є родичами загиблих людей, влаштували «тихий протест» та вимагають від влади Росії не перешкоджати слідству та надати можливість провести чесне розслідування.

Також читайте:  В Польщі проходить Нарада з питань людського виміру

Результат пошуку зображень за запитом "тихий протест гааг"