В Києві пройшла перша нетворкінг-зустріч всіх учасників американської програми IVLP

0
489

8 лютого в колонному залі КМДА пройшла конференція «Покоління змін», в якій взяли участь провідні політики, державні діячі, дипломати, бізнесмени, журналісти та аналітики  країни. Це перша нетворкінг зустріч успішних українців, які в різні роки незалежності України стали випускниками американської урядової програми «Міжнародних відвідувачів-лідерів» IVLP ((International Visitor Leadership Program).

«Ця програма спрямована на те, щоб розбудувати відносини між американцями та лідерами зі всього світу, зокрема і з України, – зазначила у своєму виступі Посол США в Україні Марі Йованович- Ми знаємо, що ви вірите в безпечну, процвітаючу державу. Чотири роки тому така віра вивела на Майдан тисячі  українців, які  прагнули прозорості влади. США також вірить у ці зусилля у і буде підтримувати вас у боротьбі з корупцією, в розбудові прозорого уряду та  утвердженні демократичності».

Спікерами заходу стали  відомі випускники програми IVLP, серед яких шоумен і телеведучий Олександр Педан, засновниця Українського Тижня Моди Ірина Данилевська, організатор IForum  в Україні Олександр Ольшанський, керівник інформагентства Главком Віктор Шлінчак, письменниця Ірен Роздобудько, журналіст-розслідувач Жан Новосельцев, співзасновник StopFake Євген Федченко та багато інших.

Також читайте:  Lviv IT Outsourcing Forum 2017 - Будуємо здоровий IT сервісний бізнес в Україні

Своїми враженнями від програми та здобутим у США досвідом, який був використаний в парламентській діяльності, розповіли народні депутати України Вікторія Сюмар, Микола Княжицький, Анатолій Матвієнко, Іван Крулько і Тетяна Чорновол.

Зокрема, Вікторія Сюмар зазначила, що США дає нам  гарний приклад демократичної  моделі взаємин в світі  і те, як вона має здійснюватись:

«Більш за все мене вразив рівень самоорганізації населення та спосіб мислення людей. Вважаю, що будь-які політичні інститути дієві лише тоді, коли вони формуються реальними людьми, що поділяють демократичні  цінності», – сказала парламентар.

Варто зазначити, що програма IVLP була заснована ще в 1940 році під егідою Бюро освітніх і культурних програм Держдепартаменту США.

В Україні вона почала діяти в перші роки незалежності- за цей час в Америці побувало понад 2 тисячі талановитих українців, які досягли високих успіхів в професії і зараз обіймають керівні посади в державних органах, неурядових організацях та бізнес структурах. Потенційні учасники щороку обираються та призначаються співробітниками посольств США по всьому світу.

Також читайте:  NASTASIA KLIMT. Fall - Winter 17/18 “YOU CAN”

Випускниками програми свого часу були  такі відомі українські діячі як перший та другий Президенти  України Леонід Кравчук і Леонід Кучма, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний прокурор України Юрій Луценко тощо.