В Туреччині український пілот врятував 121 пасажира

0
453

У четвер 27-го липня літак турецької авіакомпанії Atlasglobal, котрим керував український пілот Олександр Акопов здійснив надзвичайно технічну аварійну посадку в аеропорту Стамбула. Літак ввечері, близько 18-ої години, вилетів зі Стамбула і повинен був приземлитися в Північному Кіпрі. Проте здійснити політ не вдалася і невдовзі літак повернувся назад до Стамбула.

Аварійну посадку знімали люди з території аеропорту, при цьому помітно як літак заледве стримує правильний курс та має високу швидкість. Коментуючи побачене люди викрикували, що він не зможе сісти. Але попри всі побоювання літак успішно приземлився зберігши тим самим життя 121-го пасажира та 6-и членів екіпажу.

Як пояснив сам пілот Олександр Акопов після того, як вони вилетіли з аеропорту літак потрапив під страшну грозу, котра тоді пройшла в Стамбулі. Величезним градом повністю було побито лобове скло, а також зрешетило і пом’яло носову частину літака.

Також читайте:  Бізнес Зустріч Підприємців «New Communication»

Оскільки через розбите лобове скло нічого не було видно, пілот садив літак майже наосліп, через невелику бокову кватиру, котру необхідно було залишати закритою. Завдяки високому професіоналізму та технічній майстерності, зберігаючи холоднокровність  Олександру таки вдалося приземлити літак. У аеропорту пілота зустрічали оплесками, бо ті,  хто спостерігали за посадкою вже змирились з тим, що горя не уникнути.

Хоробрість екіпажу літака відзначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, а Президент України Петро Порошенко особисто зателефонував Олександру Акопову і подякував йому за його мужній вчинок та нагородив державним орденом «За мужність».