Вірусна атака на Україну

0
410

У вівторок 27-го червня в Україні відбулася найбільша хакерська атака за всю історію незалежності. Вірус, що має назву Petya.A повністю або частково заблокував роботу більше як 20 установ. Серед яких і Кабінет Міністрів України, Укргазвидобування, ДТЕК, Нова Пошта а також магазини Фокстрот та Новус, оператор мобільного зв’язку Київстар та телеканали 24 та Інтер. Важливим є те, що держреєстри України не постраждали.

Petya.A – це вірус-шифрувальник, котрий шифрує всі дані на вашому комп’ютері і після його перезавантаження виводить наступне інформаційне повідомлення.

Скріншот Petya.A

Більше комп’ютер ніяк не реагує на ваші дії, і щоби знову почати повноцінну роботу необхідно або повністю форматувати жорсткий диск і заново встановляти операційну систему, або сплатити зловмисникам суму в криптовалюті Bitcoin еквівалентну 300 доларів. Після чого ви отримаєте ключ для дешифрування даних.

Також читайте:  Зірки відсвяткують 100-ий випуск програми «Без гриму»

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявляє, що бачить в даній вірусній атаці причетність Російської Федерації. Разом з тим, взявши до уваги факт ранішнього вбивства одного з керівників ГУР Максима Шаповала та масштабну хакерську атаку, в РНБО посилили контртерористичні заходи, через високий рівень терористичної загрози.