Візит Президента СКУ Евгена Чолія до Естонії

0
525

Обговорення подальшої підтримки України

10-11 жовтня 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій, на запрошення складової організації СКУ, Конґресу Українців Естонії, здійснив робочий візит до Таллінна, Естонія, де обговорив подальшу підтримку України під час зустрічей з Головою Парламенту Ейкі Нестором та іншими державними високопосадовцями Естонії, а також увзяв участь у відзначенні українською громадою 50-ліття СКУ.

Акцент на важливості подальшого поборювання гібридної війни Російської Федерації

На зустрічах з високопосадовцями Президент СКУ подякував Естонії за вагому підтримку України та акцентував на важливості подальшого поборювання гібридної війни Російської Федерації, що продовжує бути серйозною загрозою як для територіальної цілісності України, так і для миру та стабільності в усьому світі. У зв’язку з цим Евген Чолій заявив про важливість введення на Донбас, згідно з міжнародними критеріями, миротворчої місії ООН та поліцейської місії Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ) і спостережної місії ОБСЄ в Крим. Президент СКУ закликав до посилення санкцій проти Російської Федерації за постійне недотримання Мінських домовленостей та порушення людських прав у Криму. Крім цього, Евген Чолій порушив питання про протидію російській дезінформаційній кампанії, що намагається представити Україну як невдалу державу, та поінформував про останні значні реформи в Україні.

Також читайте:  Зустріч голови СКУ з представниками МЗС Словацької республіки

Президент СКУ закликав Естонію підтримати надання Україні допомоги, подібної до плану Маршалла, яка сприятиме відновленню спричинених російською агресією руйнувань та продовженню необхідних реформ. Рівнож він закликав вжити заходів для припинення проекту “Північний потік-2”, що є загрозою європейській енергетичній безпеці. Разом з цим Евген Чолій подякував, що Естонія була першою державою, яка визнала Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

Участь Президента СКУ у круглому столі

Окремо Президент СКУ взяв участь у круглому столі 11 жовтня 2017 р., який пройшов у Парламенті Естонії за ініціативи Голови Парламентської групи дружби Естонія-Україна Йоганнеса Керта на тему естонсько-українських відносин та ролі Естонії і СКУ в підтримці України.

10 жовтня 2017 р. Президент СКУ приєднався до відзначення українською громадою на чолі з Головою Конґресу Українців Естонії Вірою Коник 50-ліття СКУ. Евген Чолій виступив з промовою, у якій висвітлив основні досягнення СКУ та акцентував на майбутніх завданнях української діаспори, які перш за все пов’язані з захистом територіальної цілісності України. Під час цього урочистого заходу Президент СКУ відзначив почесними грамотами СКУ українські товариства, колективи та активістів, а також естонські волонтерські організації Vaba Ukraina (Вільна Україна), Моndo, портал Uudised Ukrainast (“Новини з України”) та учасників безстрокових пікетів на підтримку України проти російської агресії, які три роки тривають у Таллінні.

Також читайте:  Світовий конгрес українців закликає до акції “Україна єдина”

На офіційних зустрічах Президента СКУ супроводжували Тимчасово повірений у справах України в Естонії Василь Яковенко, Голова Конґресу Українців Естонії Віра Коник та Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.

“Світовий Конґрес Українців висловлює вдячність Естонії за її значний внесок у захист територіальної цілісності України та за визнання Голодомору геноцидом українського народу,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.